אחד מהנכסים המניבים הטובים והפופולאריים ביותר הם החנויות שמיועדות להשכרה. חנויות להשכרה נמצאות בכל מקום . בערים ראשיות  וקטנות, בישובים כפריים. באזורים מסחריים ובפארקים תעשייתיים שממוקמים בתחום שיפוטן של מועצות אזוריות ועוד. מי שרוצה להשקיע בנושא של חנויות להשכרה צריך לבדוק בדיקות טובות לפני כניסה להשקעה כזאת, על מנת שההשקעה תניב תשואה טובה.

 

צריך להחליט על גובה ההשקעה

 

אנשים, חברות נדלן ואחרים צריכים להחליט על גובה ההשקעה. הסכום הוא המפתח לסוג החנות, לגודלה, למיקום שלה ולעוד פרמטרים חשובים. חנות קטנה בלב תל אביב במקום מבוקש תעלה כמו חנות גדולה ממנה בשטח בישוב כפרי. הסיבה היא התשואה שנותנת החנות עבור מפעיליה. יש חנויות ענק שמשמשות רשתות שיווק גדולות מסוגים שונים. יש חנויות בוטיק שממוקמים באזור יוקרה ועוד. החלטת הרכישה היא בעיקרה החלטה כספית, אבל גם תלויה ברצונות ובהעדפות של הרוכש.

 

צריך להתייעץ עם מומחה בתחום

 

יועץ בתחום הנדל"ן יכול לתת את המלצותיו על רקע הידע שלו וניסיונו בתחום. הוא יודע לזהות מגמות עתידיות בשוק הנדל"ן. הוא מכיר את האזורים השונים שבהם מעדיפים בעלי עסקים להשקיע. הוא יכול להעריך אם יהיה ביקוש עתידי לחנויות באזור. האם ערך חנויות להשכרה בפארק תעשייתי כזה או אחר יכולים לעלות. בהתאם לזה הוא ייעץ.

 

צריך למצוא מתווך מקצועי

 

כדאי בהרבה פעמים לרכוש את החנות בעזרת מתווך מקצועי. מתווך טוב ורציני מתמקד בנישות מסוימות בתחום. כלומר כדאי לגשת למתווך שעוסק בתיווך של נכסים מסחריים עם העדפה לחנויות ומבנים מסחריים. מתווך כזה מרכז בדרך כלל את ההצעות הטובות שיותר של חנויות למכירה. בעלי נכסים מגיעים אליו כדי שיבצע עבורם את השיווק של החנות.

 

צריך לממן את הרכישה

 

חנות היא בדרך כלל רכישה יקרה. מימון של הרכישה יכול להיעשות במלואה על ידי תשלום במזומן. אפשר גם לעשות הלוואה מבנק מסחרי, ולממן את הקנייה בצורה כזאת.

 

צריך למצוא שוכר טוב

 

צריך למצוא שוכר טוב לטווח ארוך. צריך לעשות לחנות רישוי עסק מתאים מהרשות המקומית. אם מדובר בחנות מזון, הרי שצריך לעשות לה תקינה מתאימה. טיפול בהשכרה בצורה מסודרת, יביא לשקט נפשי למשכיר ולשוכר כאחד.