יותר ויותר מקומות עבודה כיום מתחילים להיחשף לחשיבותו הגדולה של השירות בתחום של ייעוץ עסקי ואימון אישי למנהלים. שירות זה נועד לסייע למנהלים לשפר מיומנויות, למצוא את נקודות החוזק, לאתר את נקודות התורפה, להבין את שורשיהן ולאחר מכן לנסות למצוא להן פיתרון הולם. מעבר לכך, אימון אישי למנהלי ארגונים מתמקדת באיתור הדרכים היעילות ביותר לשם העצמת אישיותו וכוחו של כל מנהל, כדי שהניהול על המשאב האנושי עליו הוא אחראי או לחלופין על הפרויקט העתידי, יבוצע באופן אפקטיבי יותר.


אימון אישי- מדוע וכיצד לגשת לנושא?


ישנם מקומות עבודה שמארגנים מפגשים קבוצתיים עבור דרגי המנהלים בנושא של ייעוץ עסקי, יחד עם זאת כיום מנהלים יכולים לפנות בצורה פרטנית אל קואצ'ר עסקי לדוגמא, על מנת ליהנות מתהליך אישי שלרוב ארגונים וחברות אינם יוזמים אותו. אימון אישי ועסקי יכול לתרום בצורה משמעותית למנהל דרך שיפור מיומנויותיו ברמה הניהולית. אחד מהיתרונות של אימון אישי בתחום העסקי בא לידי ביטוי באופן ביצוע התפקיד של אותו המתאמן ביחס לקולגות שעובדים לצידו.


במה עוסק תהליך אימון אישי למנהלים?


מנהל שבחר לפנות למאמן אישי יוכל בעתיד ליהנות מיתרון עצום ביחס לשאר העובדים, שכן במסגרת תהליך זה המתאמן הופך להיות בעל מודעות הרבה יותר גבוהה לפעולותיו השונות, לרצונותיו האישיים, לשאיפותיו, לנקודות החולשה והקושי שלו. לאחר פיתוח מודעות זו ילמד המתאמן כיצד ניתן לשמור על יתרונות מסוימים, להפוך אזורי חולשה לאזורי חוזק ועצמה. אימון עסקי ואישי למנהלי ארגונים מתמקד במגוון רחב של נושאים ומצבים שמאפיינים את העבודה היומיומית של המנהלים.


מהם היתרונות של אימון אישי?


להלן כמה מן הנושאים בהם יעסוק תהליך אימון אישי למנהלים, ניהול עובדים, משוב לעובדים, העצמת עובדים, טיפול בלקוחות, הנעת עובדים, טיפול בסכסוכים, ניהול פרויקטים, שיפור שביעות הרצון מהעבודה, תכנון תהליכים, התמודדות עם מתחים ושחיקה מהעבודה, ועוד נושאים רבים. יתרון נוסף של אימון אישי ביחס לדרכי טיפול אחרות נעוץ בכך שמדובר בהליך קצר יחסית אשר מוגבל בזמן, ונושא לאחריו תוצאות הולמות ביחס לתכליות שהוגדרו מראש.