בעת האחרונה אנו רואים שאנשים מעוניינים יותר ויותר לעצב את דירותיהם. גבולות העיצוב עברו חלפו מזמן את גבולות הסלון והמטבח וכוללות כיום את כל מרחב הבית כולל חדרי שינה ושירותים. גבולות אלה הוסיפו ונפרצו באופן המרחיק לכת אל מעבר  לגבולות הבית כאשר אנו רואים יותר ויותר אנשים מעצבים את גינותיהם. המיוחד בעיצוב הגינה הוא שבין אם מדובר בגינה צנועה של דירת גן או בגינה רחבת ידיים של נחלה במושב יותר ויותר אנשים מרגישים בטוחים לבצע את עיצוב הגינה בעצמם. מדוע זה כך והיכן נכנסות לתמונה אבנים לגינה ?
  1. עבודה עם חומר טבעי – כמו שיש למטבח ההתעסקות עם אבנים לגינה היא עיסוק בחומר טבעי. אלה שבניגוד גמור אל שיש למטבח כאן מדובר בחומר טבעי במצבו הטבעי הממוקם בסביבה טבעית ולכן קל יותר לאנשים לדמיין כיצד יש להשתמש בו והיכן למקם אותו.
  2. עבודה עם חומר גמיש – העבודה עם אבנים לגינה היא עבודה עם חומר גמיש המאפשר שינויים באופן ההצבה והמיקום שלו בלי צורך בציוד מיוחד או אנשי מקצוע מעבר לשינוע המקורי של האבנים ממקום קנייתם לגינה. מסיבה זו אנשים חשים בנוח לבצע את הפרויקטים האלה בכוחות עצמם.
  3. עבודה הרחק מלב המוקד העיצובי של הבית – למרות ההשתלטות של מגמת העיצוב על בתינו וחצרותינו מוקד העיצוב היה ונשאר הסלון והמטבח. הגינה נמצאת מחוץ לבית ולכן הסיכוי שנבצע טעות כלשהי שתשפיע על האווירה הכללית בבית כולו או שתפגע בעיצוב של הבית כולו הוא קטן ופחות מאיים.
  4. עבודה עם מבחר עצום – אבנים לגינה מגיעות היום במבחר יוצא מן הכלל של גדלים, צורות, צבעים וטקסטורות ומאפשרות באופן זה לחוש העיצוב שלנו להשתולל וללכת על כל כיוון שנרצה בלי חשש שנתקע בלי המוצר שרצינו בדמיוננו.
היכולת של אנשים להתייחס לגינה שלהם כאל מגרש אימונים לקראת לקיחה על עצמם של פרויקט עיצובי בהיקף או סיכון גדולים יותר היא מה שקוסם להרבה אנשים ומה שמאפשר לאנשים לתת למעצב שבהם את הדרור לפעול.