להוואי ידוע כי אבן קיסר מהווה את אחת הבחירות העיקריות בתחום שיש למטבח. מדובר בפיתוח ישראלי שיועד מראש לשמש במטבחים ועל כן התעוררה סקרנותנו – מה הופך את אבן קיסר לבחירה מספר אחת של שיש למטבח ? מהן התכונות ההופכות אותו חבר כל כך טוב במטבח? מצאנו מספר סיבות ההופכות את התכנון שלו לעיצוב כל כך מוצלח וכל כך מבוקש בקרב מתכנני מטבחים שונים. הנה התוצאות של הבדיקה שלנו:
  1. ורסטיליות – או גמישות – שיש מתוצרת אבן קיסר עשוי מקוורץ אשר הופך אותו למתאים לא רק לדלפקי המטבח כי אם גם לחדר האמבטיה וכן לריצוף הבית. גמישות זו מאפשרת למעוניינים בשיפוץ מקיף יותר מאשר החלפת מטבח להשתמש בו כמוצר שלם לכל הבית התורם ליצירת אחידות ועקביות עיצוביים.
  2. חוזק – גם אם שיש קיסר אינו האבן החזקה ביותר כשיש למטבח, היא בהחלט הוכיחה את עצמה ברבות השנים כחזקה מספיק ואין חשש שהיא לא תעמוד בהתעללות של עבודת מטבח לשנים ארוכות.
  3. תמורה לכסף – שיש קיסר איננו השיש הזול ביותר שקיים בשוק אך מחירו הנמוך יחסית הופך אותו לתמורה מצוינת לכסף ביחס להרבה סוגים של שיש. למעשה מקרים של שיש אבן קיסר אשר לא עמדו בעומס עבודת המטבח הינם נדירים מאוד.
  4. גמישות עיצובית – תכונה זו בהחלט חשובה בהפצתו של שיש זה כאחד מהחומרים הבולטים בארץ בתחום עיצוב המטבחים. משום היותו סינתטי ניתן לעצבם אותו לצורה המבוקשת וכן להשיג אותו במגוון של גוונים וצבעים.
  5. עמידות – שיש קיסר מפגין עמידות גבוהה מאוד לעבודה של סכין על גביו. עם זאת חולשתו העיקרית היא אי יכולתו להתמודד עם חום של סירים חמים לעומת סוגי אבן אחרים שכן יכולים לעמוד בחום.
אם כן שיש קיסר מהווה בחירה מוצלחת ופשרה טובה בין הצרכים השונים של שיש במטבח. בסופו של דבר זוהי בחירה אישית וכל אחד צריך להעריך מהן התכונות החשובות לו במטבח וכיצד לבחור את השיש למטבח הנכון עבור המטבח שלו. שיהיה לכולנו בהצלחה.