איך כדאי לבצע רכישת נדל"ן ?

 

יש הרבה סוגי נדל"ן. בעקרון אפשר לחלק את הנדל"ן לנדל"ן פרטי שכולל בעיקר דירות ומבנים למגורים. אנשים רבים מעוניינים ברכישת סוג כזה של נכסים מתוך מטרה להשכיר אותו לסטודנטים, לזוגות צעירים, למשפחות, ולמעשה לכל מי שרוצה בכך. יש סוגים של נכסים מסחריים יש משרדים להשכרה, אולמות, מבני תעשייה, חנויות מחסנים ועוד. התחום הזה פעיל מאוד ומעניין סוג אחר של משקיעים. חלקם בעלי עסקים, חלקם חברות שמשקיעות בנדל"ן משקיעי חוץ ועוד. בכל מקרה של השקעה בנדל"ן מכל סוג שהוא כדאי להתייעץ עם מומחה בתחום של ייעוץ נדל"ן. הסיבה העיקרית היא שרכישת נדלן כרוכה בהוצאת כסף גדול, וכדאי לעשות אותה באחריות גדולה.

 

איך למצוא יועץ נדל"ן טוב ?

 

ייעוץ נדל"ן צריך להיעשות על ידי מומחה מקצועי ומנוסה בתחום. יועץ נדל"ן יודע לקרוא את המפה של כל התחום. הוא נעזר בנתונים כלכליים. הוא מכיר את תוכניות הפיתוח של הרשויות ושל הממשלה. הוא יודע לזהות את הצד הנחישות שעומדת מאחרי יזמים ציבוריים ופרטיים. הוא מכיר את צורות העבודה שלהם. הוא מכיר את האזורים בהם מתוכננים פארקים תעשייתיים שונים. את פיתוח התשתיות שלהם ואת פיתוח התחבורה אליהם. בעזרת כל הפרמטרים הללו הוא יכול לתת חוות דעת על רכישת נכסים במיקום מסוים.צריך למצוא יועץ נדל"ן על סמך המלצות מחברים או מתוך שיטוט באינטרנט.

 

האם כדאי למצוא יועץ נדלן באינטרנט?

 

יש יועצי נדלן שיש להם אתרים מושקעים באינטרנט. יועצים ויזמים אלו שיודעים להשקיע באתר טוב הם גם אנשים שבדרך כלל מעורים היטב בתחום. יש להם את כל הכלים לעשיית הערכות נכונות. הם קשורים לכל מיני מרכזים שמספקים להם מידע בתחום, צריך לבחור ביועצי נדל"ן שיש להם מוניטין ככאלו שיודעים לעשות את האנליזה המתאימה ולהגיע למסקנות נכונות.

 

האם כדאי  להקשיב ליועצים ?

 

צריך להקשיב לעצות בנושא של ייעוץ נדלן. בדרך כלל הם יודעים מחירים של הנכסים. הם יכולים להמליץ על סוג נכסים ועל אזור קניה. בעל הכסף הוא שמחליט בסופו של דבר היכן להשקיע את כספו. אבל המלצה טובה ונכונה תגרום לכך שיקנה נכס שייתן תשואה טובה לאורך השנים.