לחץ מים נמוך היא רעה מוכרת לדיירים בדירות מקומה חמש ומעלה בבניינים שגילם מעל 10 שנים, זהו ציבור גדול מאד שחשוף לבעיית זרימת מים חלשה ולא מספקת לצרכי הבית המודרני, הבעייה הולכת ומחמירה ככול שצנרת הבניין מתיישנת, והרשויות המקומיות מזרימות מים בלחצים לא קבועים, על מנת לשים סוף לבעיה ממולץ לכול דייר בדירה שבה הלחץ נמוך, להתקין משאבת הגברת לחץ מים או לבר את אפשרות תיקונה של הקיימת אם יש כזו, כדי לבצע זאת כדאי לפנות אל חברה מקצוענית שהתמחותה בעולם משאבות, ומספקת משאבות חדשות והתקנתן לצד פעולות שימור צנרת, ותיקון משאבות ישנות.

המשאבה שכדאי לרכוש

-          ישנם סוגי משאבות רבים, על מנת להבין מהי המשאבה האידיאילית עבורכם, עליכם קודם כול להבין את מצב הצנרת בבניין, ולזהות את הסיבה המרכזית לירידה ההדרגתית בלחץ המים, לשם כך בשלב ראשון עליכם להזמין שירות ייעוץ מקצועי שיכול לבודד עבורכם את הבעיה, שירות כזה הוא חלק משירותי חברה לפתרונות מים ומשאבות.

-           חברה מקצועית תוכל להציע פתרון בצורת משאבה חדשה בטכנולוגיה אמינה ומעודכנת או תיקון במשאבה המקומית שלכם, כדאי לשקול את החסכון שבתיקון על פני רכישה משום שמשאבה ישנה גם במצבה המתוקן תזרים אליכם מים בצריכת חשמל מוגברת ובטכנולוגיה מיושנת המתבטאת בביצועים שלה.

-          כדאי לכם לבדוק אם בעיית הזרימה היא רק בדירתכם או בכול הדירות בקומה שלכם ובקומות שמעל, סביר מאד להניח שאינכם הסובלים היחידים מלחץ מים נמוך, מה שמאפשר לכם לחתור לפתרון משותף לכול הדירות בקומתכם ומעלה, ולחלוק יחד את עלויות רכישת והתקנת המשאבה.

-           אחת התכונות המעניינות במשאבות הגברת לחץ מים הן אפשרות התאמת חלק מהן לשומרי שבת, ולוח פיקוד חשמלי המאפשר את הבקרה עליהן לפי פונקציות שונות.

-          אסור לבחור משאבה מבלי לבדוק פרטים אלו: התאמתה למספר הנפשות שהיא צריכה לשרת, מספר נקודות הברזים, הרעש שהיא מפיקה, מיקומה, צריכת החשמל שלה, וכמובן מצב הצנרת של בהניין המותאם להחזיק ולהזרים מים בלחץ הדרוש.

זורמים הלאה

לאחר תיקון מתאים תזכו בלחץ מים איתן ויציב בדירתכם, לא עוד צעקות השבר כשמישהו פותח ברז בשעה שאתם מתקלחים, לא עוד ההתפשרות על זרם חלוש ואיטי. בדקו את האחריות לעבודה, למשאבה, והליך קריאה לטכנאי מטעם החברה המתקינה, ושמחו במים העומדים בברזים לפקודתכם.