בישראל החל טרנד המגדלים, בנייה רוויה לגובה, בקומפלקס מגורים יוקרתי, או לשם איכלוס עסקים במשרדים, התנאי הבסיסי לכול בנייה לגובה הוא סיפוק הצרכים לחום, נגישות מהירה, אור טבעי, חשמל וכמובן תשתית מים זמינה. אך ככול שהבניין גבוה יותר יש יותר עומס על משאבות המים, וקשה יותר להזרים אליו מים בזרם אחיד וחזק שעולה על 2.5 אטמוספרות, כך גם כבד העומס על משאבות הביוב המנתבות את השפכים השונים מהבניין אל התשתית העירונית. כדי לקדם בעיות אלו כדאי לבחור ולהתקין בבניין משאבות אפקטיביות וחזקות המיועדות לעמוד בעומסים הגדולים ובתנאי השטח המאתגרים של קומות גבוהות.

טיפים לבחירת משאבה באיכות גבוהה

טיפ ראשון- אם יש בעיה במשאבה קיימת כדאי לפנות לשירות המציע גם תיקון משאבות תקולות, וגם אם אין ברירה החלפת המשאבה הישנה בחדשה.

טיפ שני- כול חברה שעוסקת בתחום של משאבות מים לבניין תוכל להציע לכם משאבות ביוב או משאבות הגברת לחץ, בדקו מי יצרן המשאבות וכמה אמינים מוצריו.

טיפ שלישי- כדי לחסוך בעלויות כדאי להגדיר את הצורך במשאבה, האם אתם רוצים משאבה לשירות הקומה שלכם בלבד או משאבה לשאר הקומות, האם משאבה עם לוח בקרה, כמה אנשים צריכה המשאבה לשרת, האם מדובר בבנין מגורים משותף או רק במגדל משרדים? וכדומה.

טיפ רביעי- בקשו יחד עם ההתקנה והרכישה גם אחריות, ובדקו אלו שירותים משלימים מציעה החברה, כמו שירות חיטוי הצנרת, או ליווי טכנאי זמין בתוקף זמן האחריות.

טיפ חמישי-  משאבות מים לבניין מגיעות מותאמות לטכניקות שאיבה שונות, דיאפרגמה, מאגר או ישיר עם לוח בקרה, לכול משאבת הגברת לחץ מים, ומשאבת ביוב רגילה ולהספקים שונים או משאבת ביוב טבולה, בדקו מה מוצע לכם והאם זהו הפתרון שתומך בתשתיות הקיימות, לעיתים כדאי יותר לעבור למשאבות בקר חשמלי לשאיבה ישירה על פני המשך שימוש במאגר על ראש הבניין, שדורש הפוגות בשימוש לשם מילוי, ויש צורך לתחזקו ולחטאו אחת לכמה זמן.

משאבות מים לבניין איכות חיים על הגובה

עלות משאבות מים לבניין משתנה מפונקציה לפונקציה ומהספק להספק, יחד עם זאת ניתן לומר באופן כללי שלא מדובר בעלות גדולה ובוודאי כששוקלים את תרומתה לאיכות החיים בבניין.