מדוע להשקיע בנדל"ן ?
 
אנשים רבים מחפשים אפיקי השקעה לכספים חופשיים שיש להם. בתקופות שונות יש יתרונות להשקעות במוצרים פיננסיים, במניות, באגרות חוב. בתקופות אחרות יש יתרונות להשקעה בנדל"ן. בישראל, מדידות שנערכו לאורך שנים מראים שערך הנדל"ן עולה לאורך זמן. הדבר נובע מסיבות כלכליות שונות. לכן יש הרבה אנשים ובעלי עסקים שרוצים להשקיע בנדל"ן. צריך לבצע השקעה נבונה על מנת שתהיה תשואה טובה לאורך השנים. כלומר, השקעה במחיר טוב שתכניס גם דמי שכירות קבועים ונאים. הרבה אנשי עסקים מעדיפים להשקיע בנכסים כמו משרדים להשכרה.
 
היכן כדאי להשקיע ?
 
יש הרבה מקומות בארץ ששווה להשקיע בהם ובלבד שההשקעות יהיו במחירים טובים. אזור גוש דן הוא אזור שתמיד יהיה בו ביקוש של משרדים להשכרה. יש חברות נדלן רבות ויזמים שבונים בנייני משרדים גדולים וגבוהים. משרדים אלו נשארים בהרבה מקרים בבעלות של היזמים. הם משכירים את המשרדי לחברות ואנשי עסקים שונים. כל עסק שוכר לעצמו שטח על פי צרכיו. הוא בדרך כלל מקבל שטח ריק וארבע קירות. הוא צריך לחלק את השטח ולעצב אותו כראות עיניו. הוא יכול להחליט על צורת החלוקה, על סוג הריצוף. צורת העיצוב ועוד. בסופו של דבר הוא אמור לשהות במשרדים הללו תקופה ארוכה.
 
האם למנות חברות ניהול?
 
במקרים רבים תמונה חברת ניהול לצורך ניהול המשרדים השונים. חברת הניהול תהיה אחראית על כל התחזוקה, הניקיון, השמירה, הגינון ועוד שירותים הדרושים לבניין. ימונה מנהל בניין שיהיו לו מספר עובדים. הרבה מהשירותים יינתנו על ידי קבלנים חיצוניים. חברת הניהול יכולה להיות חברת בת של החברה שבנתה את המשרדים. חברת ניהול יכולה להיות גם חברה גדולה שמבצעת ניהול נכסים רב.
 
איך מתבצעת ההשקעה ?
 
השקעה בבניית בניין משרדים או קנייה של אחד כזה היא השקעה גדולה.לעיתים היא נמדדת בעשרות מיליוני שקלים. לא תמיד כדאי להביא את כל הכסף. בהרבה מקרים אפשר לקחת הלוואות לצורך ההשקעה. כאשר משכירים את הנכסים אזי נכנסים כספים לבעלים. כספים אלו נועדים לכיסוי ההלוואה והריבית. במידה ויישארו עוד כספים, הם כבר יהוו תשואה על ההשקעה המוצלחת של קניית משרדים להשכרה.