אחת ההשקעות הכדאיות במהלך חייו של אדם היא רכישת דירה, לפעמים כבר כמעט לא משתלם לקחת משכנתא בשל תנאי השוק, אך כשבוחנים את היציבות והתמורה ארוכת השנים של דירת קבע בחייו של אדם מבחינים ביתרון השקעה ברכישת דירה. לא כולם רוכשים דירה עבור המגורים שלהם, חלק רוכשים דירה כאפיק השקעה בטוח, ומחפשים השקעות נדל''ן המבטיחות להם תשואה שנתית נאה, שגם תכסה החזרי משכנתא שנייה וגם תשאיר להם משהו נוסף בצד.

כיצד כדאי להתחיל תהליך מיצוי השקעה בנדל''ן

-          מומלץ להתייעץ עם מומחה בנדל''ן על מנת להבין את מפת האפשרויות בכול חלקי הארץ, באזורים בפריפריה עלות נדל''ן תהיה תמיד נמוכה מאשר במרכז ובתל אביב בפרט, אך דווקא בפריפריה תכניות ממשלתיות ועירוניות יכולות להפוך דירה זולה למשתלמת    מאד בשנים הקרובות.
-          לאחר שהחלטתם על אזור מומלץ לפנות אל מתווך מתאים, בנדל''ן מקומי עסקי או פרטי, תוכלו לפנות לכמה מתווכים שונים במקביל, מומלץ לבדוק את שכר הדירה הנהוג באזור, רמת הביקושים, הקלות שונות וכדומה.
-          אם נתקלתם בנכס אפשרי מומלץ שתשכרו שירותי שמאי מקרקעין שיוודא שערך הנכס אכן מצדיק את ההשקעה, בבדיקת הנכס עצמו ומצבו הפיזי, ובבדיקת יעודים עתידים שהוחלטו לגבי צביון האזור והחלקה בה ממוקם הנכס.
-          לאחר רכישת הנכס מומלץ לשפצו על מנת לעלות את ערכו המושך בקרב השוכרים, כדאי להתחיל עם שירות פינוי דירה לפינוי התכולה המיותרת המצויה בנכס, ולהמשיך בשכירת קבלן שיפוצים לצורך עבודות השיפוץ עצמם, שירות פינוי דירה  יוכל להציע לכם גם את פינוי הנכס מפסולת בנייה שלאחר השיפוץ וניקוי מלא של החלל.
-          לאחר השיפוץ כדאי לפרסם את הנכס באתרים המתאימים, בסוכנויות התיווך, וכדומה על מנת שקהל השוכרים המתאים יגיע.

נדל''ן תמיד נשאר

 היתרון הגדול של נדל''ן הוא שזו השקעה שתמיד נותרת איתכם, מתגמלת אתכם בתשואה אך גם מאפשרת מוצא טוב בשעת משבר, אם במכירתה או במעבר אל הדירה עצמה, השקעה בנדל''ן היא דרך מעולה להקל על תחילת דרכם של הילדים בעוזבם את הבית, ועם החרפת משבר הדיור בישראל היא פתרון מלא לשעת הזדקקות.