למי שהפרוטה מצויה בכיסו יש את היכולת להוסיף ממון באמצעות השקעה, וישנן רבות מסוגים שונים, ישנם קרנות ההשקעה השונות וההשקעות הפרטיות בתעודות סל ובמניות, ישנה ההשקעה המבוזבזת, מריבית הבנק על הכסף השוכב בחשבון, וישנה השקעה שנוטעת בטחון כלכלי, שערכה ברוב המקרים רק עולה, ושתמיד יש ביקוש  ואפשרות תשואה נאה, אנו מדברים על השקעה בנדל''ן. כיצד כדאי לפנות אל אפיק השקעה זה? להלן מספר טיפים.

טיפים לבחירת דירה להשקעה

טיפ ראשון- ראשית עליכם לבדוק את התנאים השונים לרכישת דירה שנייה או נדל''ן משרדי, ועדיף לכן להתיעץ עם יועץ מס המתמחה בנדל''ן.

טיפ שני- ישנם אזורי פריפריה בארץ שיזנקו בערכם בקרוב בעקבות השקעות גדולות בתשתית, שינוי והתעצמות דמוגרפים, כמו אזור באר שבע, כדאי לכן לשקול להשקיע באזורים בפריפריה שהתשואה עליהם כעת תהיה נמוכה יחסית, וכך גם עלות הנכס, ובעתיד צפויה מגמת התעוררות באזורים אלו שתשפיע גם על התשואה.

טיפ שלישי- נדל''ן הוא השקעה טובה, אך אסור לכם לוותר על בדיקה מקדימה של הנכס על ידי מקצוען מטעמכם, שילוב של שמאי מקרקעין שיבדוק את ערכו של הנכס בהקשר של מיקומו הפיזי, ומצבו החוקי, ומהנדס בניין שיעריך לפניכם את בטיחות הנכס ואת ההשקעה הדרושה בו.

טיפ רביעי- בנוסף לרכישה השאירו סכום נוסף בצד אשר תגדירו כקרן השיפוץ לנכס, סכום זה יאפשר לכם להתאים את הנכס למצב חדש ונעים יותר שיאפשר לבקש עליו שכר דירה גבוה ולכם לגזור תשואה גבוהה יותר.
טיפ חמישי- לפני שיפוץ מוטב להכין את הנכס על ידי הזמנת שירות פינוי דירה מקדים, שרות זה יסייע לכם בניקיון הדירה והכנתה למשפצים. פינוי דירה יסייע גם בשלב הבא שלאחר השיפוצים ונקיונה לקראת הדיירים והשוכרים החדשים.

השקעה בנדל''ן לבצע בחוכמה

נדל''ן כמעט תמיד יתגלה כהשקעה משתלמת לאורך השנים, נשאר רק לקוות שההשקעה תגלם תשואה נאה עבורכם כבר מהשנה הראשונה, ולשם כך יש צורך בבירור כול תנאי הנכס, ביצירת תיק חקירה ממש אודותיו, ורק לאחר שתשתכנעו ממש, ואז לבצע את הרכישה, ובתמיכת תחזית חיובית של שמאי מקרקעין, מהנדס בניין, יועץ מס ונדל''ן.