שאלות ותשובות בנושא של נדלן לרכישה

אנשים רבים ביניהם הרבה בעלי עסקים, תושבים זרים ועוד מעוניינים להשקיע כספים פרטיים ברכישת נדל"ן מניב. יש כאלו שמעוניינים בנדל"ן פרטי. הם ירצו לקנות דירות ובתים לצורך השקעה והשכרה. אחרים יעדיפו ללכת לכיוון של נדל"ן מסחרי דוגמת חנויות, משרדים להשכרה, מבני תעשייה, מחסנים ועוד. שני סוגי הנדל"ן נחשבים להשקעות טובות ולגיטימיות. חשוב מאוד לקנות את הנכסים במחיר טוב, ולהשכירם על מנת לקבל מהם תשואה טובה.לכן כדאי לבדוק אצל מומחי לנדל"ן על סוג הנכס שכדאי למכור. את מחירו ועוד פרטים חשובים.


איך למצוא נכס טוב?

צריך להגדיר את סכום הרכישה. מחירי נכסים שונים יכולים להגיע לסכומים גדולים מאוד .כל אחד צריך להגדיר לעצמו את סוג הנכס ואיזה סכום להשקיע. עם הנתונים הללו להגיע לייעוץ. יועץ גם יכול להיות מתווך נדל"ן נכסים מסחריים אפשר לקנות במקומות אטרקטיביים. במקומות שיש דרישה לנכסים המחיר יהיה יותר גבוה אבל הביקוש גדול, ויהיה סיכוי טוב להשכיר את הנכס. במקומות שעדיין לא התפתחו יהיו המחירים נמוכים יחסית. אלא שאם האזור יתפתח יהיה גם סיכוי טוב להשכיר את המקום, וגם ליהנות בעתיד מעלייה בערכו.


איך לתחזק נכסים מסחריים?

נכסים מסחריים צריך לתחזק כל העת. יש נכסים כמו חנויות במרכזים מסחריים. במקומות אלו אפשר להשכיר למגוון עסקים, חנויות מזון, סטודיו של מעצבי שמלות כלה ושמלות ערב, חנויות כלי כתיבה, משרדי תיווך ועוד. בדרך כלל תחזוקת המקום נעשית על ידי בעלי המקום. יש באפשרותם לנהל את התחזוקה בעצמם. יש אפשרות לשכור שירותים של אנשי ניהול או חברות ניהול, שיודעות לטפל בסוג כזה של תחזוקה.


איך לממן את הרכישה?

אפשר לממן את הרכישה באמצעות הון עצמי. יש כאלו שמעדיפים לקחת הלוואות משלימות מגופים פיננסיים כמו בנקים, חברות השקעות וביטוח ועוד. הם מתכננים לקחת הלוואה כנגד שיעבוד הנכס או נכס אחר שבבעלותם. הם ישכירו את הנכס. בדמי השכירות הם ישלמו את ההלוואה והריביות החודשיות . לאחר מספר שנים הנכס יישאר בבעלותם והם ימשיכו ליהנות מהכנסה קבועה שתיתן תשואה טובה על השקעתם. בדרך זו הם יכולים לרכוש מספר נכסים. רכישות ממונפות אלו צריכות להיעשות בזהירות