סוגי ההלוואות לרכישת נדל"ן בישראל

לרכוש דירה זהו חלום שיש כמעט לכל אדם. רכוש משלך יגרום לך להרגיש תחושת שייכות אמיתית וגם יסייע לך להפסיק לזרוק כספי שכירות על דירות כל החיים, כסף שיורד לטמיון ! אך בואו נודה על האמת, המחיה בישראל קשה ומצריכה הון כספי לרכישת דירה. אחת הדרכים להשגת הכסף הדרוש להשלמת קניית דירה בין אם למגורים ובין אם להשקעה היא דרך הלוואה. מהן סוגי ההלוואות לרכישת נדל"ן בישראל ? קראו ושמרו לרגע המתאים.

ההלוואה תינתן בקלות יחסית ובאופן גמיש, ללא קנסות במידה שתרצו פירעון מוקדם. ההליך יהיה קצר בקבלת ההלוואה ושיעור הריבית אינו יהיה צמוד למדד. החסרונות הן בטווחים הקצרים שייתנו לצורך הלוואה, כלומר: עד 6 שנים. הריבית גבוהה באופן יחסי. חשוב לערוך השוואה בין הריביות הנלקחות בבנקים השונים, כך שתבחרו את ההלוואה התפורה, במיוחד, בשביל צרכיכם.


בנקים למשכנתאות

בנקים למשכנתאות יאפשרו לכם לקחת משכנתא במידה שתהיו זכאים לה. שם יסכימו להלוות לכם סכום כסף מסוים, בסביבות 70% ואת השאר תצטרכו למצוא ממקורות אחרים.


משפחה

במידה שאחד מבני משפחתם עטיר בהון, תוכלו לבקש ממנו הלוואה על פי הסכם שייערך ביניכם. למעשה, פחות מומלץ להשתמש בדרך זאת כי כסף ומשפחה הם שני דברים שכדאי להימנע מהם בו זמנית. מצד שני, קיימת יותר גמישות כשלוקחים הלוואה מקרוב משפחה, שפעמים רבות לא תלווה כלל בריבית.


השוק האפור

גם בשוק האפור תוכלו לבקש הלוואה. הבעיה תתעורר במידה שלא תחזירו את הלוואה בהתאם להסכם. כמו כן, הריבית גבוהה מאד. הסנקציות למי שאינו עומד בתנאים, אינן נעימות ואף מסוכנות.


לבטוח בחברת הביטוח

חברות ביטוח תענקנה לכם הלוואה עד לגובה של 60%, פחות ממה שתקבלו מן הבנק. לא כל חברות הביטוח מתעסקות עם הלוואות נדל"ן. בררו בחברת "מנורה" ו"כלל" וזכרו: הלוואה מיידית יכולה להנתן גם שם, אך בתנאים מסוימים. בררו מהם התנאים והאם תוכלו לעמוד בהם.


 

לסיכום, רכישת נדל"ן מצריכה כסף רב. לרוב , אנשים לוקחים הלוואות, אך מתחייבים לעמוד בהן כדי להחזיר את הסכום הנלקח. בררו מה נכון לכם בהתאם לכיס. אל "תקפצו מעל הפופיק", לכו וצעדו בבטחה בהתאם לתקציבכם. זכרו כי נדל"ן בפריפריה הוא עסק זול יותר. כמו כן, יש מקומות במרכז הארץ שנחשבים צדדיים יותר, למרות קירבתם למרכז, אך זולים יותר ושווים בדיקה. הלוואה מיידית יכולה להנתן רק במידה שתעמדו בתנאים של כל אחד מן המוסדות המעניקים הלוואות.