במצבים מגוונים במהלך ניהול הנכס או הנכסים שלכם אתם זקוקים לשירותי שמאי מקרקעין. אנשים רבים תוהים כמה עולה לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין. יש מגוון מחירים בשוק אך בדיקה בין שמאים שונים שנערכה באתרים שונים של שמאי מקרקעין מעלה טווחי מחירים שונים לכל שירות ושירות של שמאי מקרקעין.

כך למשל הערכת חנות או עסק לפני קניה או מכירה יכולה לעלות בין 2500 ₪ ל6000 ₪ המחיר הזה תלוי בגודל החנות או העסק ובמקומו כלומר בעלות של העסק. הסכום שתשלמו עבור שירותי שמאי מקרקעין במקרה הזה נגזר ממחיר העסק או החנות אשר נמכרים או נקנים.

יש מקרים נוספים בהם יש צורך בשירותי שמאי מקרקעין. אנשים רבים המתגרשים צריכים למכור את דירת מגוריהם, אם היא שייכת לשניהם כדי לחלק אותה ביניהם, זה ניקרא – פירוק שיתוף במקרקעין. על כך יכול לקחת שמאי מקרקעין סכום בין 2000 ₪ ל4000 ₪ אם צריך לתת הערכת עלות דירה ולהגישה לבית המשפט, העלות תעלה ככל הנראה בעוד 1000 ₪ כתשלום לשמאי המקרקעין.

אותו מחיר תשלמו אם אתם קונים או מוכרים בית צמוד קרקע. כאשר מוכרים או קונים בית צמוד קרקע משלמים לשמאי מקרקעין אשר מעריך את ערכו כ 2000 עד 4000 ₪.

אם אתם מספר אחים אשר ירשתם דירה בירושה ואתם מוכרים את הדירה או עושים העברות כספים ביניכם כדי לחלק ביניכם את הדירה שקיבלתם הירושה, אתם זקוקים לשמאי מקרקעין כשי שייתן הערכה לגבי שווי הדירה כדי שתדעו כמה מי מהאחים שיהיה בעלי הדירה יצטרך לשפות את האחים האחרים על חלקם בדירה במקרה כזה תשלמו לשמאי המקרקעין בין 2000 ל4000 ₪ על הערכתו את שיווי הדירה.

לעיתים יש צורך ששמאי מוסמך יערוך אמדן לשיווי דמי השכירות שניתן לקבל על דירה. במקרה כזה תשלמו בין 1000 ל3000 ₪ לשמאי מקרקעין.

שמאות מקרקעין משלבת ידע וניסיון בתחום הנדל"ן וידע בתחום המשפטי והכרת החוק. שירותי שמאות מיועדים ללקוחות פרטיים ועסקיים והם ניתנים גם ללקוחות מוסדיים. השמאי מעריך את שווי הנכס ועליו לשלוט בנושאי מיסוי ובתחומי תכנון ובניה. הערכת שווי של אולמות אירועים שונה מהערכת שווי של דירה בבית משותף ולכן בכל מקרה בו הנכם זקוקים להערכה מקצועית חשוב לפנות לשמאי מקרקעין מוסמך ובעל רישיון הרשום בפנקס שמאי המקרקעין.