נדלן היא מילה ישראלית מודנית  שמצלצלת כמו קפדן, צרכן שמרן. אך היא מבוססת בעצם על ביטוי בארמית של חזל: נכסי דלא ניידי כלומר, בתרגום מילולי: נכסים שלא ניידים. אלה הם נכסים צמודי קרקע: בנינים לסוגיהם או הקרקע עצמה. כל הנכסים שהם כן ניידים כמו תכשיטים ורהיטים נקראים בשם פשוט יותר מטלטלין. אז כמו שאתם רואים גם במשנה ובגמרא אבותינו התמודדו עם סוגיות הקשורות בנכסים, קרקעות גם הם השקיעו בדירות למכירה ולהשקעה. מה שהיה הוא שיהיה ומה שנעשה הוא שיעשה ואין חדש תחת השמש.
 

דירה למכירה

דירה למכירה היא אמצעי השקעה שהמשקיע מבקש לממש. בעת קניית הנכס נעשו שיקולים כלכליים רבים, הובא שמאי מקרקעין להעריך את הנכס, נשקלו עלויות המימון והתשואה בגין השכרת הדירה. כשאנו מוכרים דירה כזו, ואנו מפרסמים דירה למכירה איננו יודעים מה תהיה מטרת הקונה, האם גם הוא מבקש לקנות דירה להשקעה או למגורים. לכן, כדאי להיות מוכנים לכל מקרה ולהציג את הדירה בצורה אטרקטיבית. ישנם צעדים פשוטים של עיצוב שיכולים לשדרג מראה של דירה, להגדיל את מספר הקונים הפוטנציאלים ולהשיג מחיר מירבי.
 

דירה להשקעה

כשאנו משקיעים בנדלן ומחפשים לרכוש דירה להשקעה אנו עושים שיקולים כלכליים גרידא. שיקולים אלה יביאו בחשבון את התשואה הריאלית מהשכרת הדירה בטווח הארוך וגם של מכירת הדירה בעתיד. בדירה להשקעה בדרך כלל לא נערוך שיפוצים משמעותיים, המטרה היא להשקיע בדירה כזו כמה שפחות כדי לצמצם הוצאות ולצד זה לשמור אותה במצב תקין כדי שאפשר יהיה להמשיך להשכיר אותה. בחירת דירה להשקעה צריכה להעשות בתבונה כלכלית מעמיקה.
 

השקעות נדלן

נדלן מתחלק באופן כללי לשני סוגים נדלן למגורים ונדלן להשקעה. בתחום של נדלן להשקעה אנו יכולים למצוא דירות למכירה ודירות להשקעה. ברכישת נדלן להשקעה בין אם זה דירה להשקעה, משרד להשכרה או מחסן להשכרה השיקולים ברכישתם יהיו שונים מאשר דירת מגורים לשימוש פרטי. בנדלן להשקעה השיקול העיקרי הוא השיקול הכלכלי, רווח צפוי לאורך זמן, ותשואה ביחס להשקעה. בנדלן למגורים אנו מביאים בחשבון פרמטרים שונים הקשורים לאיכות החיים שלנו ושל ילדינו.