פנייה אל סוכן נדל\"ן מומלצת לכל אדם שמבקש לרכוש דירה למטרת השקעה או מגורים. דירות להשכרה או משרדים להשכרה אפשר גם כן למצוא אצל המתווכים. סוכן נדל\"ן הוא איש מקצוע בתחום הנדל\"ן. הוא מקבל את התעודה שמאפשרת לו לעסוק בתחום רק לאחר השלמת הלימודים הדרושים. סוכני הנדל\"ן משתמשים בידע המקצועי שלהם בכדי לתמחר את הנכסים ולהעניק ללקוחותיהם ייעוץ אודות תמחור הנכס, העלאת שווי, עצות פיננסיות ושאר טיפים מקצועיים.

ההבנה של סוכני הנדל\"ן בשוק שווה הון תועפות. בעזרת הייעוץ מצליחים הלקוחות לאתר לעצמם נכסים מתאימים למטרת מגורים או השכרה. סוכן נדל\"ן כדאי יהיה לשכור לקראת רכישת דירה או נכס להשקעה. הסוכן מציג בפני הלקוחות מבחר גדול של אפשרויות בכל פגישה. האפשרות לחסוך בזמן משמעותית בעבור אותם לקוחות שמנהלים קריירה ולוח זמנים עמוס.

סוכן נדל\"ן להשכרה דירות

הפנייה אל סוכני הנדל\"ן פחות פופולרית בקרב שוכרי הדירות. השאיפה לצמצם בעלויות ככל שרק ניתן מגבילה את האפשרות לשכור מתווך. פנייה למתווך למטרת השכרת דירה מתבצעת לרוב כאשר הנכס אותו מבקש הלקוח לשכור כבר נמצא תחת טיפול של מתווך. משפחות שמחפשות לשכור בית קרקע או דירות יוקרה נעזרות במתווכים. צעירים שמחפשים דירות זולות להשכרה במרכזי הערים נוהגים למצוא את הדירות שלהם ללא עזרת המתווכים.

מתי כדאי לפנות למתווך

חשוב להבהיר כי פנייה למתווך כרוכה בתשלום עמלת תיווך. התשלום למתווך חל על בעל הנכס או על הצד שרוכש או שוכר את הנכס. יש לציין כי סכום התשלום משתנה בהתאם לשווי הנכס. חישוב התשלום למתוות מתבצע בהתאם לסכום הקנייה או דמי השכירות. ישנם מקרים בהם שני הצדדים מסכימים מראש על סכום קבוע שלא משתנה בהתאם לעלות הנכס.

הפנייה למתווך נדל\"ן מומלצת כאשר שירותי הסוכן נחוצים לצמצום בעלויות או חיסכון בזמן. אדם שמחפש דירה לקנייה לראשונה בחייו ירצה לעשות זאת במהרה. כל עיכוב דורש תשלום שכר דירה ממושך יותר. המתנה עלולה להביא גם לעלייה במחירי הדירות. כך למשל, דירה למכירה בבת ים אפשר היה לרכוש לפני מספר שנים במחירים אטרקטיביים יותר. אלו שמיהרו לרכוש דירות במגדלי היוקרה של בת ים כבר לפני שנה הצליחו לרכוש דירות בקומות מבוקשות ומחירים אטרקטיביים.