עסקאות נדל\"ן מערבות סכומי כסף מאוד גבוהים. ההתעסקות עם סכומים כה גבוהים הללו והסיכונים הטמונים בבחירות לא נכונות מעודדים שכירת סוכן וקבלת ייעוץ מקצועי. בעבור רוב הציבור רכישת נכסים למטרת מגורים או השקעה היא החלטה מאוד משמעותית. הייעוץ המקצועי הוא אוויר לנשימה בעבור כל אותם זוגות צעירים שמתחבטים בהחלטה לרכוש דירה ראשונה או משקיע מבוגר שמבקש לרכוש נכס למטרת השקעה.


יתרונות של סוכנים מקצועיים

הגורמים שמביאים את הצרכנים לבחור שוב ושוב בסוכני הנדל\"ן הם : מקצועיות, ניסיון, חסכון כספי, אפשרות לסגור את העסקה מהר יותר ומענה מלא לכל שאלה. כאשר הלקוח בוחר לשכור סוכן נדל\"ן הוא זוכה במענה מקצועי מלא לכל שאלה. סוכני הנדל\"ן המובילים מחזיקים בידע מקצועי שמאפשר להם לתת מענה מלא לכל לקוח. ההכרות עם שוק הנדל\"ן מאפשרת לסוכנים לכוון את הלקוחות אל הנכסים המתאימים להם מבחינה כלכלית וחברתית.

כבר בפגישה הראשונה עם סוכן הנדל\"ן מגדיר הלקוח את הציפיות והצרכים. בהתאם לכך מאתר בעבורו הסוכן אפשרויות מתאימות ומציג נכסים. במקרים בהם הסוכן סבור כי הלקוח טועה בבחירתו הוא ימהר להעמיד אותו על טעותו ולהציע אופציות טובות יותר. הידע המקצועי של סוכני הנדל\"ן הופכים אותם למקור מהימן למידע בלעדי. ישנם לא מעט נכסים שמשווקים אך ורק ללקוחות הסוכנות.


עצות לבחירת סוכן נדל\"ן

אין זה משנה האם הלקוח מחפש דירה למכירה בבת ים או בית במושב, סוכן נדל\"ן מנוסה ומקצועי הוא שיוכל להעניק לו מענה מלא. כאשר בוחרים סוכן יש לבחון בראש ובראשונה את כישוריו המקצועיים ושנות הניסיון שלו. הניסיון המקצועי והקשרים המקצועיים הם שמאפשרים את החיסכון בעלויות, זירוז התהליך והצגת מבחר גדול של נכסים. סוכני הנדל\"ן הטובים מקפידים לבחון היטב את כל הנכסים שנמצאים בטיפולם. כל הנכסים שמטופלים על ידי הסוכן עוברים בדיקה יסודית שכוללת את מצב הנכס, תשלומי חובות ורישום טאבו.

הפנייה לסוכן הנדל\"ן כרוכה בעלות כספית. אך חשוב להבהיר כי ברוב המקרים העלות הזו מתגמדת בהשוואה ליתרונות. הלקוחות כולם מסכימים כי עדיף יהיה לשלם סכום זעום בעבור שירותי הסוכנות, על פני הוצאות כספיות גבוהות שנובעות מטעויות ותרמיות.