מחבר:

בשנים האחרון עברו מקצועות הנדל\\\"ן מהפך תדמיתי, והפכו להיות מקצועות מבוקשים וסקסיים בקרב צעירים רבים בעלי חלומות. בציבור מסתובבים סיפורים רבים על אנשים שהפכו להיות אנשים עשירים בזכות עסקאות נכסי דלא ניידי, שהניבו להם רווח אדיר בזמן קצר. מפה הייתה הדרך קצרה לכניסתם של מאות צעירים לתחום, בניסיון להגשים את חלום ההתעשרות. יחד עם זה, צריך לזכור שעולם זה הוא עולם לא פשוט הדורש ידע מקצועי ומומחיות בזיהוי עסקאות טובות שניתן לרכוש בזול, ולמכור ברווח. הבנה פשוטה זו מסתירה מאחוריה עבודת נמלים קשה, סיכונים רבים וגדולים, וכישורי מכירות שלא כל אחד מתאים לקחת אותם על עצמו.

מהו הסוד של עולם נכסי דלא ניידי?

נכסי דלא ניידי מתייחסים למעשה למגוון רחב של נכסים קבועים כדוגמת בתים, וילות, מפעלים, משרדים, בניינים, דירות, בריכות, קרקעות, מגרשים ועוד שורה ארוכה של נכסים הקבועים באדמה, ואינם ניידים בשום צורה ודרך. תחום זה מעסיק עשרות אלפי אנשים ברחבי הארץ החל במקצועות הבנייה והיזמות, דרך עבודות תיווך וכלה בעבודות מכירה ושיווק של נכסי דלא ניידי. אחד מסודות המקצוע הוא לזהות אזורים בהם הביקוש הנוכחי הוא קטן, באופן שיוצר רמת מחירים נמוכה של המבנים באזור זה. אך זה לא מספיק, העניין החשוב הוא לנסות ולהעריך האם האזור צפוי לחוות פריחה ושגשוג מתישהו בעתיד הקרוב או הבינוני. כלומר, האם ניתן לרכוש כעת נכס בזול, מתוך הנחה שבעתיד הקרוב או הבינוני מחירו יעלה, כך שניתן יהיה למכור אותו במחיר גבוה יותר ולהפיק רווח מהעיסקה.

מי הן החברות שעוסקות בתחום?

דוגמאות לשינויים כאלה בשוק נדל\\\"ן ניתן לראות בבאר שבע, אשקלון, אשדוד ועוד ערים שבהן הביקוש הלך ועלה בשנים האחרונות, ואנשים שקנו שם נכסים בעבר בזול, יכולים למכור אותם כיום ברווח נאה במיוחד. בעולם זה של נדל\\\"ן עוסקות מגוון רחב של חברות כדוגמת חברת תיווך, חברת בנייה ואפילו חברה לפינוי דירות, אם כי העסק המרכזי של חברה לפינוי דירות הוא לא ממש רכישה ומכירה של נכסי דלא ניידי. תוכלו להיכנס בכל רגע לאינטרנט ולערוך חיפוש סביב נושא זה על מנת להכיר אותו, ללמוד אותו, ולבחון האם הוא מתאים לכם.