מחבר:

תחום הנדל\\\\\\\"ן הוא אחד התחומים החזקים בישראל הודות לעליית מחירי הדירות באופן חד בשנים האחרונות. נכסי נדל\\\\\\\"ן הם נכסי דירות או מבנים ורבים מן האזרחים בישראל המעוניינים להשקיע את כספם מעדיפים לרכוש דירות ולהשקיע בנדל\\\\\\\"ן על פני השקעת הכסף בבנק.  נדל\\\\\\\"ן ישראלי נחשב להשקעה טובה המניבה תשואה גדולה הודות לביקושים הגבוהים לדירות בכל רחבי הארץ ולגידול באוכלוסייה בישראל.

השקעה בנדל\\\\\\\"ן או השקעה בבנק

כל מי שברשותו סכום כסף גדול שחסך או שקיבל מירושה נתקל בשאלה היכן להשקיע את הכסף. השקעת כספים במיוחד בסכומים גדולים היא דילמה לא קטנה במיוחד לאור התנודתיות הגדולה בשוק ההשקעות של השנים האחרונות. משקיעים רבים מצאו את השקעות הנדל\\\\\\\"ן כהשקעות משתלמות ביותר הן בגלל מחירי שכירויות גבוהים והן בגלל עליית מחירי הדירות. אין ספק שמי שרכש דירה להשקעה בשנים האחרונות הרוויח בגדול מעלייה במחירי הדירות והשכירות.

רכישת דירה להשקעה

אנשים רבים בוחרים לרכוש דירה להשקעה על מנת לשים את כספם במקום בטוח יחסית. בניגוד לריבית הניתנת בבנק, תשואה על דירות להשקעה בארץ היא גבוהה במיוחד בשנים האחרונות. המשמעות של רכישת דירה להשקעה היא לרכוש דירה אפילו ישנה, לבצע שיפוץ לדירה ולהשכיר את הדירה במחיר שלאורך שנים יניב תשואה גדולה על ההשקעה. אנשים רבים בוחרים לרכוש נדל\\\\\\\"ן ישן ולשפץ את הנכס שקנו. שיפוץ נכס ישן הופך את הנכס למבוקש יותר בקרב השוכרים ולכן קל יותר להשכרה.

שיפוץ נדל\\\\\\\"ן

משקיעים רבים בוחרים לרכוש נדל\\\\\\\"ן ולשפץ את הנכס על מנת להפוך אותו לאטרקטיבי בעיני השוכרים הפוטנציאליים. ביצוע שיפוץ של דירות הוא משימה פשוטה אם עושים שימוש בשירותים של חברות מקצועיות לביצוע פינוי דירה ושיפוץ וניקיון. גם שיפוץ קל כמו צביעה של הקירות והחלפה של המטבח, יכול לתת את התוצאה הטובה ולהפוך את הדירה לאטרקטיבית ומבוקשת במיוחד אם היא ממוקמת באזורים המבוקשים כמו במרכז הארץ.

מקרים נפוצים נוספים הם מקרים בהם דירה מועברת בירושה ויש למכור אותה, גם במקרה זה, ביצוע פינוי דירה באופן מהיר וביצוע שיפוץ קטן יהפוך את הנכס לאטרקטיבי וקל להשכרה או למכירה.