נדלן בישראל הוא עסק מניב למדי, יעידו על כך מספרם הרב של הפרוייקטים של דירות למכירה ולהשקעה המפורסמות בכל רחבי מדינת ישראל. בשנים האחרונות, הופשרו ברחבי מדינת ישראל שטחים חקלאיים רבים לצורכי פעילות נדלן עניפה כמו מבני תעשיה למכירה המיועדים לשינוי הנוף התעשיתי באיזורי החקלאות עד כדי כך התפתח תחום זה, עד כי בין כמויות דואר הזבל שכל אחד מקבל לדואר האלקטרוני שברשותו, לא פעם ניתן למצוא גם פרסומות המציעות לרכוש שטחים חקלאיים למען השקעה עתידית ב נדלן.

השקעה ב נדלן במדינת ישראל היא השקעה מאד בטוחה ובדרך כלל גם צורת ההשקעה המניבה ביותר והבטוחה ביותר לאורך זמן. בין אם מדובר ב דירה למכירה או דירה להשקעה או אף שטחי משרדים להשכרה, אין ספק כי מי שיש בידו את האמצעים, מומלץ לו להשקיע בתחומים אלו שכן דווקא בהם מובטחת לו תשואה טובה.

דירה להשקעה   
                                                                                                       

הביקוש הרב לדיור במדינת ישראל, הן ביקוש פנים והן ביקוש חוץ (יהודים רבים החיים מחוץ לישראל בוחרים לקנות דירות בישראל למקרה הצורך או לנופש בתקופות החגים), הביא משקיעים רבים לחפש לעצמם דירה להשקעה.

בדרך כלל, מדובר בדירות ישנות יחסית המצויות במרכזי הערים או באזורים נחשקים אחרים. מי שהחליט כי יש בידו הממון הנחוץ לשם רכישת דירה להשקעה, ייטיב לעשות אם יברר קודם להשקעה מה בדיוק הנכס אותו הוא רוכש. נכון זהו עסק מניב, אך דירות רבות מאלו המפורסמות תחת הכותרת של דירה להשקעה, דורושת השקעה כספית לא מועטה בשיפוץ הנכס קודם האפשרות להשכיר או למכור אותו.

צנרת ישנה, החלפת הכלים הסניטריים, ריצוף, צבע, איטום, דקורציה, הם רק חלק מהצרות והאתגרים העומדים בפני המחפשים רכישת דירה להשקעה.

גם המעמידים דירה למכירה עומדים בפני אתגרים לא מעטים בדרך אל מכירת הדירה וכניסתם של מצלצלים לחשבון הבנק. העמדת דירה למכירה עלולה להפוך בן רגע למסע יסורים לא פשוט. רבות תלוי בהצלחת השיווק של הנכס, במיקומו, האם הדירה עברה שיפוץ קודם להוצאתה לשוק הדירות, קרבה למרכזים עסקיים, אמצעי תחבורה ועוד.