חברות נדלן רבות בוחרות נישה שבה הן מתמחות ואותה הן מקדמות. יצירת נישה כזו מעניקה לחברה ייחוד, התמחות, צבירת ידע רב בתחום, אפיון יחודי, מיקוד יעדי השיווק והפרסום ויצירת מיתוג ייחודי. אחד התחומים המרתקים הוא דירות ובתים מול הים. רצועת החוף הארוכה של ישראל בצירוף מזג האויר הים תיכוני מספק מגוון רחב של אופציות בתחום זה. בנוסף לרצועת החוף הארוכה מנהריה ועד אשקלון, יש להוסיף את העיר אילת שגם היא צופה אל גלי הים ומן העבר השני טבריה שצופה אל הכנרת.
 

נדלן לאורך החוף

נדלן להשקעה באחת מן הערים השוכנות לאורך חופי ישראל יכולה להיות קניית מגרש לבנייה, קנית דירה בבניין מגורים או קניית וילה. מחירי הנדלן הם שונים ומגוונים ולכן שוק זה מספק אופציות הן למשקיע הסולידי שקונה דירה באשקלון והן למשקיע הקונה וילה יוקרתית בקיסריה. נדלן על הים יכול לשמש להשכרה לתיירים, לישראלים שרוצים פסק זמן וחופשה שקטה, להשכרה למסיבות, לירח דבש, למסיבות רווקים ועוד. ישראלים רבים יהיו מוכנים להשקיע בבילוי של סוף שבוע בוילת חלומות עם בריכה הצופה אל הים, ומנגד התיירים שבאים לתור אחר השמש הישראלית המפורסמת.
 

דירה עם נוף

גם כשאנו קונים דירת מגורים אנו מעדיפים לקנות דירה עם נוף. הנוף שנשקף מחלון ביתנו יום יום משפיע על מצב הרוח שלנו ויש לזכור שמדובר בנוף שנראה כל חיינו. אז האם אנו רוצים לגור במרכז העיר התוססת ולראות כבישים, מכוניות ובניינים או שאנו מעדיפים לעבור לעיר קטנה על שפת הים ולראות יום יום ירוק וגלים נשקפים מחלון ביתנו. שיקול זה נכון גם כאשר קונים דירה להשקעה בנתניה למשל, כי היא תמשוך סוג מסוים של שוכרים, אך פחות נכון כאשר אנו קונים משרדים להשכרה בנתניה. או משרדים להשכרה
 

מחקרים לגבי השפעת הנוף על מחיר הדירה

מחקרים שנערכו בארץ ובעולם מוכיחים כי דירות הצופות אל נוף הן אטרקטיביות יותר ומחירן לקנייה גבוה יותר מדירות אחרות באותה עיר שאינן צופות אל נוף. כמו כן, התברר כי דירות הצופות אל נוף כחול, דהיינו ים וגלים אטרקטיביות יותר מדירות הצופות אל נוף ירוק ומחירן בשוק גבוה יותר.