כאשר אנו מתעניינים בקניה של משהו, לא חשוב מה- אוטו, ריהוט ואפילו דברים קטנים ויומיומיים, אנו אוהבים שהם נראים טוב, שהם מטופחים. כך גם בעסקי נדל\"ן. תחשבו על כך שדירה שאתם רוצים למכור היא כרגע שלכם ובבעלותכם אך המטרה היא להפוך אותה לבית של מישהו אחר, כך שהאדם שמגיע אליה צריך להרגיש טוב, צריך להרגיש \"כמו בבית\". תחושה זו אינה באה בהכרח ממספרים כמו גודל או מספר חדרים. לפעמים זוהי תחושה סובייקטיבית שקשה למתעניין לשים עליה את האצבע. מדובר פה ברושם ראשוני.

 

הנדל\"ן הוא חלק מבניין

נדל\"ן אותו אתם רוצים למכור הוא לרוב חלק מבניין. הבניין הוא הדבר הראשון שרואה המתעניין שמגיע לצפות בדירה. גם אם הדירה משופצת ומטופחת מבפנים, סימנים של הזנחה בבניין עצמו כבר יורידו לכם נקודות זכות שהייתם מקבלים לולא היה הבניין נראה כפי שהוא נראה. נכון, מראה הבניין לא תלוי רק בכם והוא תלוי לפעמים באנשים רבים אם מדובר בבניין גדול, אך אם יש מהלכים שאתם יכולים ליזום, כמו צביעה מחודשת או שיפוץ כלשהו- עשו זאת. אם לא- הסתפקו בפעולות קטנות אותן תעשו אתם כמו טאטוא בכניסה לקראת בואו של המתעניין בדירה או העמדת עציץ עם פרחים. זה כבר יעשה רושם טוב יותר.

 

טיפול פנים קטן לדירה

כפי שהבניין צריך להראות מסביר פנים, כך בטח גם הדירה עצמה. אם יש פגמים בולטים טפלו בהם. נקו את הדירה שתראה רעננה. שיש למטבח למשל בולט בכתמים שלו אם הוא אינו נקי, אך באותה מידה שיש למטבח בולט בברק שלו אם מנקים אותו היטב- בחרו את האפשרות המתאימה לכם.  כל מתווך נדל\"ן ימליץ לכם לבצע פעולה שתיתן בדירה אווירה ביתית כמו לעשות בדיוק כביסה, או לבשל משהו שאתם מבשלים טוב. בשירותים תוכלו להעמיד נוזל שנותן ריח. ריח טוב הופך אדם ניטרלי וקר לחם מעט יותר ונותן לכם יתרון בהצלחת המכירה.

 

מכירת נדל\"ן אינה עניין קל. עשו פעולות קטנות שיתכן ויהיו להן תוצאות גדולות.