מחבר:

יש אנשים שקמים כל בוקר והולכים לעבודה, ויש אנשים שקמים כל בוקר ומחפשים נכסים להשקעה. הבנה נכונה של התחום, נכונות לקחת סיכונים מחושבים יכולים להניב רווחים נאים, בטחון כלכלי ואפילו פרישה מוקדמת. זה לא פשוט כמו שזה נראה כי ישנם הרבה פרוצדורות שצריך לקחת בחשבון, הוצאות נלוות, עורכי דין, מיסוי, וצריך לקחת בחשבון את הנכונות שלנו לקחת סיכונים. לכן, מי שפונה לתחום הזה צריך להשקיע הרבה מאמץ כדי ללמוד להכיר את התחום, וכמובן צריך הון בסיסי להשקעה ראשונית.

 

לקוחות המחפשים משרדים להשכרה

אחד הדברים שקובעים את סוג המשרד שאתם מחפשים תלוי באופי העסק שלכם. עסקים שקשורים בכספים יעדיפו מקום מרכזי למרות מחירו היקר יותר, משרדי עורכי דין יעדיפו לעתים להיות ליד בתי משפט, ומשרדי רואי חשבון יעדיפו להיות ממוקמים במקום שאליהם יש גישה בתחבורה ציבורית. עוד שאלה חשובה מאוד היא נושא החנייה ואפשרויות ההגעה וזאת בהתאם לאופי העובדים. האם רובם מגיעים בתחבורה ציבורית או ברכב פרטי. אופי המבנה יקבע את אופי העסק. ישנם עסקים שיכולים להסתפק במבנה פשוט אך אחרים צריכים לשדר יוקרה ויעדיפו בניין משרדים יוקרתי.
 

מחירים ואופציות אחרות

היכולות הכלכליות הן כמובן שיקול חשוב וצריך לדעת על מה אפשר להתפשר ועד כמה. כך למשל חברה צעירה שזקוקה לשדר איכות ויוקרה לא תוכל לבחור משרדים להשכרה במגדלי יוקרה אך עדיין תצטרך לבחור משרד בעל מראה מכובד. גם שטח המשרד חשוב. אם זהו משרד שיש לו פוטנציאל להגדיל את מספר העובדים צריך להביא בחשבון פוטנציאל זה, טווח הזמן להרחבה כדי שלא יאלצו להחליף מיקום בתוך מספר שנים מועט. מכון טיפולים שרוצה לשדר ביתיות וחמימות יכול ללכת על בית פרטי עם גגות רעפים ולא משרד בבנין משרדים.
 

משרדים להשכרה – על מה עוד לחשוב

כידוע התשלום הוא עבור שטח ברוטו. השאלה העומדת בפני שוכר פוטנציאלי היא מה יהיה הניצול המיטבי של שטח זה. ייתכן שאותו מספר של מטרים מרובעים ייתן פתרון שונה בחלוקה אחרת של השטח. על שטח זה יש להביא בחשבון כמובן את תשלום הארנונה שתלוי גם הוא בשטח המשרד. הוצאות נוספות שיש להביא בחשבון הן שכר טירחה לעורך דין ולמתווך שהן הוצאות חד פעמיות, ולצדם דמי ניהול ודמי אחזקה שהן הוצאות שוטפות.