קיבלתם החלטה מושכלת להיכנס לתוך עסקי הנדל\"ן. אין ספק שהיום יותר מבעבר, הנדל\"ן הפך להיות תחום רווחי מאד, כל עוד אתם יודעים לנהל את ההשקעות שלכם בצורה חכמה. אנשים אשר משקיעים בנדל\"ן, יכולים ליצור לעצמם מקור קבוע להכנסה, אשר יוכל גם להוות מקור הכנסה נהדר עבור הילדים שלהם בעתיד. עם זאת, השקעה בנדל\"ן היא גם את מההשקעות הגבוהות יותר שאפשר למצוא היום. לכן, כאשר אתם רוצים להתחיל להיכנס לתחום, חשוב לקרוא כמה טיפים שיסייעו לכם לסמן את הדירות הטובות ביותר לצורך השקעה.
 
איך מתחילים בהשקעה?
הטיפ הראשון בנוגע לבחירת דירה להשקעה עלול להישמע לכם מעט ברור מאליו - עליכם קודם כל להגדיר לעצמכם את המטרות שלכם. זה נשמע מובן מאליו, אך חשוב מאד לא לדלג על שלב זה, ולערוך אותו באופן מדוקדק. עליכם להחליט קודם כל האם אתם בוחרים רק דירה להשקעה אחת ויחידה, או שאתם בוחרים להתחיל בהשקעה של כמה דירות במקביל. מומלץ לערוך לעצמכם צפי של השקעות - תוך כמה זמן אתם מתכננים להרחיב את נפח ההשקעות שלכם, ומתי אתם צופים להתחיל לגזור רווחים. כשאתם מתכננים את המטרות שלכם, כדאי להסתכל אף על פרמטרים נוספים מעבר לדירה עצמה. רכישה של דירה להשקעה צריכה להיות תלויה גם בגורמים כמו ההתקדמות שלכם בעבודה, הרחבת התא המשפחתי שלכם, מעבר דירה שלכם באופן אישי, וכיו\"ב. כך אתם יכולים להיערך בצורה טובה יותר לקראת ההשקעה.
ההחלטה הבאה שעליכם לקבל, היא האם אתם תבצעו את כל ההשקעות שלכם בעצמכם, או שתיעזרו בגורמים מקצועיים. כמובן שלא מדובר בהכרח על בחירה קיצונית כל כך. יש טווח רחב מאד בנוגע למידת המעורבות שלכם ברכישה של דירה להשקעה. בקצה האחד של הסקאלה אפשר למצוא את האנשים שמבצעים הכל בעצמם - מנסחים את החוזים, מכירים את הדירה לפרטי פרטים, נמצאים בקשר קבוע עם השוכרים, ומעורבים בכל התהליך עד לפרט הקטן ביותר. בקצה השני של הסקאלה, יש את אלו שרק רוצים להרוויח מההשקעה אך לא להיות מעורבים כלל. הם מפקידים את הניהול של דירה להשקעה בידי מומחים להשקעות, עורכי דין, רואי חשבון וכיו\"ב. כמובן שאתם יכולים להיעזר בחלק מהזמן בשירות מקצועי, וחלק לבצע בעצמכם.
 
ואיך מסמנים את הדירה הטובה ביותר?
אחרי שעשיתם זאת, אפשר להתפנות לבחירה של דירה להשקעה. מומלץ לעשות כאן שני סינונים שונים. הסינון הראשון יהיה גס למדי, ובו אתם תקבעו לעצמכם קווים כלליים של הדירה אשר מעניינת אתכם. תתפלאו כמה תוכלו לצמצם באופן משמעותי את אופציות הדירות השונות. בסוף אתם אמורים להגיע לרשימה חד ספרתית. כעת אפשר לבצע סינון מדוקדק יותר. זה הזמן לבחון כל דירה להשקעה עד לפרטים הקטנים ביותר, לבחון את מבנה החדרים שלה, לבדוק את המיקום המדויק שבו היא נמצאת ואת איכות החיים, לבדוק אפילו מיהם השכנים באזור - ואז אפשר למצוא את הדירה הטובה ביותר להשקעה.