מחבר:
מחפשים משרד להשכרה? יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני ששוכרים משרד. אנשים רבים מקימים עסק כפי שתמיד רצו, ונוטים לעשות דברים בפזיזות ללא מחשבה מקדימה ומספקת. כשזה נגמר בהדפסת כרטיסי ביקור מיותרים, או בהזמנת קו טלפון לא מתאים, מילא, אבל כאשר זה נגמר בהשכרת משרד עם התחייבות לשנה, חשוב שההחלטה תתבצע בהתאם למחשבה מתוכננת ומסודרת. אז מה הם הדברים שעליכם לבדוק כשאתם מחפשים משרדים להשכרה?

מיקום, מיקום, מיקום

ובכן, הדבר הראשון הוא המיקום. בהתאם למקצוע שלכם ולאופי הפעילות הצפויה עליכם להתאים את המיקום של המשרד. כך למשל, אם עבודתכם דורשת קיום פגישות מרובות עם לקוחות במשרדיכם, לא יהיה זה נבון לשכור משרד באמצע שכונת מגורים, או באזור מוזנח. אתם רוצים שלקוחות שיגיעו למשרדיכם ימצאו אותו בקלות, ושתהיה להם הרגשה נעימה החל מהרגע שהם יוצאים ממכוניתם ועד שהם מגיעים אליכם למשרד. לעיתים צריך להתפשר בנושא המיקום בגלל תקציב מוגבל, ובכל מקרה יש להקפיד שנשארים בגבולות הסביר.

גודל ופוטנציאל עיצוב

הדבר השני שיש לבדוק הוא גודל המשרד, המבנה הפנימי שלו והעיצוב הפנימי או לפחות הפוטנציאל לעיצוב פנימי. כך למשל, אם אתם פותחים קליניקה לטיפולים אלטרנטיביים, או משרד שדורש ביקור תדיר של לקוחות, לא יהיה כדאי לבחור במשרד הנמצא בקומה תת קרקעית ללא אוורור מספיק, ובבניין מיושן שהצינורות זוחלים לאורך הקירות. כדאי למצוא משרד שניתן לעצב בצורה אטרקטיבית ושישרה אווירה נעימה על המבקרים בו.
לבסוף, כמובן צריך לבדוק את המחיר. בשוק קיימים הרבה משרדים להשכרה, הממתינים לאנשים שרק יבואו ויקחו אותם. החוכמה היא לעשות סקר שוק יסודי ולבדוק היכן ניתן למצוא משרד המתאים לצרכיכם במחיר הוגן וסביר. את זה תוכלו לעשות קודם כל דרך לוחות מודעות באינטרנט ובעיתונים. ישנם לוחות מודעות המפרסמים מכל הבא ליד, מחשבים יד שניה, מיטות ושולחנות יד שניה, מצלמות נסתרות, קטנות, גדולות וקומפקטיות, וגם כלי רכב כמו גם משרדים להשכרה או מכירה. לאחר מכן, אם לא מצאתם את המשרד הרצוי, תוכלו לפנות למתווך מוביל באזור המבוקש, והוא כבר בטח יימצא לכם את המשרד הטוב ביותר עבורכם.