מזל טוב! הגיעה העת ואתם עומדים בפני פתיחת משרד עורך דין עצמאי. זהו צעד אמיץ וחשוב ויש לברך עליו וגם לשקול אותו בכובד ראש, על כל היבטיו. אחד מההיבטים הללו, נוגע לעניין מיקומו הפיזי של המשרד.

בבואכם לבחור מיקום למשרד, ישנם מספר נושאים עליהם כדאי לתת את הדעת:

בחירת מיקום המשרד בהתאם לתחומי ההתמחות המשפטית

דימויו של האיזור בו אתם חושבים להתמקם- האם מדובר באיזור יוקרתי? מסחרי? בוהמי? אמנותי? האם מדובר בשכונת מגורים או רחוב ראשי? שכונה טובה או טעונת-טיפוח? מובן שבאיזורים יוקרתיים יותר גם השכירות יקרה יותר, אך גם לפשרה בנושא המיקום יש עלות וגם עלולה לטמון בחובה נזקים – או היעדר רווחים עתידיים.

אולם, לא תמיד יש לבחור דווקא באופציה היוקרתית יותר וכמאמר הפתגם הידוע- \"לא כל הנוצץ זהב\". קחו רגע וחשבו- באילו תחומים אתם עוסקים ומיהו קהל היעד שלכם? באילו איזורים ניתן למצוא אותו? אם אתם מתמקדים בדיני חברות- אולי איזור תעשייה יתאים לכם, בעוד שאם מירב התיקים בהם תטפלו בסופו של דבר הם בדיני גירושין, אולי מוטב להתמקם בסמוך לשכונת מגורים עשירה... לעומת זאת, אם אתם עוסקים בדין פלילי- קחו בחשבון נתונים כמו המרחק לתחנות המשטרה- לטוב ולרע. כך או כך- הפעילו שיקול דעת מושכל, ונסו לבחור במיקום אסטרטגי, שיתאם את אופי המשרד וישרת אתכם בהשגת לקוחות.

פרמטרים נוספים בבחירת מיקום למשרד עורכי-דין

  • אם אתם עוסקים בפעילות חברתית ונוטלים על עצמכם גם תיקי פרו בונו למעוטי יכולת, תנו את הדעת גם על נגישות של תחבורה ציבורית, ובכל מקרה- בדקו את נושא זמינות החנייה באיזור המשרד.
  • אילו שירותים להם תזדקקו אתם או לקוחותיכם על בסיס שוטף זמינים בסביבתו הקרובה?
  • הם מראה השכונה מזמין ומסביר פנים?
  • האם המשרד חשוף נראה היטב לעוברים ושבים?
  • האם ישנה אפשרות למקם שילוט מפרסם ומכוון במקום בולט?
  • במבנה עצמו- האם יש שירותים, באילו תנאים ניתן לשפץ או להרחיב? מהן העלויות הנלוות? האם ישנם חובות ישנים ממשכירים קודמים בעלי השפעה עליך כשוכר? אילו קווי תקשורת מסופקים עם השכירות? מהו מצב המבנה והמשרד?

כל אלו הם רק חלק מהמשתנים שיש לקחת בחשבון בבואכם לבחור מיקום למשרד עורכי דין חדש. איש אינו יכול לעשות עבורכם את שקלולם של הנתונים, משום שלכל חברה יש מערך שונה של נתונים וסדר שונה של עדיפויות. לכל תחום מתאים מיקום אחר, ולכל בחירה יש רווח ומחיר, עלות ותועלת.

קחו את הזמן, \"עשו חושבים\" ואנו סמוכים ובטוחים שתעשו את הבחירה הנכונה. בהצלחה!