בעבר מי שרצה להשקיע בתחום של נדל\\\"ן היה קונה דירה או נכס אחר ומייד מוכר. היום זאת לא בהכרח הדרך היחידה להשקעה בתחום. היום ישנם משקיעים אשר מעוניינים בתשואה בטוחה ולאורך זמן ולא רוצים להיות שבויים של תנודות השוק ולבסוף להפסיד מכל העיסקה. אם הדירה נקנתה במחיר מסויים וכל מיני מהלכים יביאו למצב שכולם מייחלים לו והוא ירידת מחירי הדירות, עבור אותו משקיע מדובר פה בהפסד. לכן, לא פחות מקובל הוא קניית נכס והשכרתו לאורך זמן כך שיהווה מקור פרנסה קבוע.
 
איזה נכסים יש?

בגדול תוכלו להחליט לאיזה מגזר אתם הולכים ועם מי אתם רוצים לעבוד. יש משקיעים שמתאים להם יותר לעבוד עם אנשים פרטיים. יש כאלה שמעדיפים לעבוד עם חברות. אם אתם מעדיפים לעבוד עם חברות, ניתן לקנות בניין או קומה בניין ולפרסם אותם בתור משרדים להשכרה. משרדים להשכרה יהיו תמיד מבוקשים. אזור שהוא לא רחוק מדי מהמרכז אך בכל זאת נמצא במרחק מה יכול להיות מבוקש וניתן יהיה לגבות מחיר טוב. משרדים להשכרה ביקום יכולים להיות הצלחה. מדובר על אזור נתניה שהוא קרוב יחסית גם למרכז אך גם לאזור הצפוני יותר כמו חדרה או בנימינה, ממש באמצע הדרך בין אזור חדרה לתל אביב. משרדים להשכרה ביקום שהוא גם ישוב קטן ושקט יכולים להביא הצלחה לאותה השקעה.
 
דירות

אם אתם רוצים נדל\\\"ן שישמש אנשים פרטיים, החליטו אם ברצונכם שהשוכרים יהיו משפחה שתגור בדירה לאורך זמן או האם אתם מעדיפים דיירים מתחלפים שלא יתקעו בדירה יתד. סטודנטים למשל הם דיירים מתחלפים אשר לא נמצאים זמן רב בדירה כך שהשחיקה של הציוד אם הדירה מרוהטת תהיה נמוכה יחסית. סטודנטים הם לרוב אוכלוסיה טובה, אנשים ברמה שאין להם כל אינטרס לגרום להרס בדירה.
 
חישבו מה טוב לכם. לכל נכס יש את היתרונות ואת החסרונות שלו. חישבו גם על המיסים שתצטרכו לשלם בעקבות רכישת הנכס. בכל מקרה נדל\\\"ן להשכרה היא דרך טובה להרוויח סכום שבמשך הזמן יכסה את הרכישה וכאשר תרצו תוכלו גם למכור אותו