כדי להיכנס לעולם הנדל\"ן, אתם צריכים תחילה להבין מה אתם רוצים לעשות בו. כולם יודעים שעולם נכסי דלא ניידי הוא עולם שבו אפשר לעשות כסף רב, ואפשר גם להיכשל בו כשלון צורם ויקר. העניין הוא לדעת בדיוק מה אתם מעוניינים לעשות בתחום, איך אתם רוצים לבנות את ההצלחה שלכם, ומה אתם צריכים ללמוד ולתרגל לצורך זה. ישנם מספר תחומי עיסוק בעולם זה, וכל עיסוק דורש סט שונה של יכולות וכישורים. כך למשל, אם אתם מעוניינים להיות משקיעים הקונים בתים בזול ומוכרים אותם ביוקר, עליכם להיות אנשי מכירות טובים, עליכם לתרגל את היכולת לזהות מציאות, להגיע למידע אודות בתים זולים, להיות מסוגלים להעריך מגמות בשוק, כשאף אחד לא רואה אותן, וגם להיות אנשי מכירות טובים שמסוגלים להוציא מחיר טוב על נכס אותו הם רכשו במחיר מציאה. אתם יכולים גם להתמקד בתחום של שיפוץ בתים זולים על ידי החלפת הרצפה, החלפת החלונות או החלפת הפורמייקה לכיוון של שיש קיסר, ומכירתם ביוקר. או אז יהיה עליכם לפתח רשת של קשרים אנשי מקצוע, לבנות תכנית שתאפשר לכם לבצע שיפוצים בעלי ערך גבוה, אך במחיר נמוך, כך שתמיד תוכלו להשאיר לעצמכם מרווח כספי גבוה ככל הניתן.

מקצוע התיווך, נתיב כניסה אידיאלי

אחת הדרכים הטובות ביותר להיכנס לעולם זה של נדל\"ן היא באמצעות עבודת התיווך. עבודה כמתווך מעניקה לכם ידע רב בכל התחומים הנוגעים לעולם זה. אתם מתרגלים למעשה את הכישורים שלכם בעבודה מול אנשים, בהתקשרות עם אנשים, בקביעת פגישות, בהתחברות עם אנשים, בשכנוע, בניהול משא ומתן, במכירות, בזיהוי הזדמנויות, במסחר ומקח, בתמחור, בהכרת השיקולים של המוכר, והכרת השיקולים של הקונה, וכמובן אתם מכירים פיגורות מרכזיות בעולם זה שיכולים להיות לכם לעזר בבוא היום.
כל דרך שתבחרו להיכנס לעולם זה של נדל\"ן, זכרו שמדובר בשוק המגלגל כספים רבים, והכל צריך להתבצע בו בצורה הדרגתית. אל תסכנו את כל כספכם, או חלילה את הכסף שאין לכם ואתם צריכים ללוות מהבנק. התחילו בקטן, גדלו לאט עד הפריצה הגדולה.

המסמך מוגן על פי עורכי דין זכויות יוצרים.