מחבר:
הרבה אנשים מרגישים כי הם זקוקים לשינוי, ושינוי מהותי זה המגורים, הרחבת המשפחה, שינוי במקום העבודה ועוד גורמים משפיעים על מכירה וקנייה של נדל\\\"ן.  על מנת לרכוש נדל\\\"ן , כדאי כי תפנו אל חברה מקצועית של נדל\\\"ן שתוכל למצוא לכם את הנכס המבוקש לכם במחיר אטרקטיבי. גם לגבי המכירה של הנכס שלכם, יועצי נדל\\\"ן, יכולים לייעץ לכם אם למשל צריך איזה שהוא שיפוץ קוסמטי בבית שיוכל להעלות את ערך הנכס ולמשוך אליו קונים פוטנציאליים.  יועץ נדל\\\"ן  ייתן לכם דו\\\"ח מפורט של נכסים דומים באזור שלכם, כך שיהיה לכם טווח מחירים נכון בו תוכלו למכור את דירתכם, אותו הדבר אמור לגבי רכישת הדירה בה אתם מעוניינים. היועץ יוכל להמליץ לכם על התקופה אותה מומלץ למכור את דירתכם.

להימנע מטעויות  באמצעות עו\\\"ד

עו\\\"ד, הקשור בעסקי מקרקעין, יוכל להמליץ ולייעץ לכם לגבי רכישה של נכס. החוזה ייעשה על פיו ,לאחר שבדק ומצא כי הנכס הינו חוקי מבחינת רכישה, בדקתם אותו מבחינת ליקויים והוא סביר למגורים ואין בעיות חמורות שיכולות  למנוע מבעדכם לרכוש אותו.  כדאי לגבי המחיר, לא למהר למכור או לרכוש נכס, גם  כאשר הדירה עמוסה ואתם מעוניינים למכור אותה, כדאי מאוד לבצע פינוי דירה על מנת שהדירה תוכל למשוך אליה קונים. קשה לקונים פוטנציאליים לדמיין כיצד ייראה אותו הנכס לאחר פינוי דירה.  אם הדירה או הבית ייראו כמה שיותר  אסתטיים, כך יהיה סיכוי למכור אותה יותר מהר. יש כאלה המבצעים שיפוץ כללי ומשקיעים בנכס, על מנת למכור אותו במחיר טוב, אם החישוב של ההוצאות נעשה נכון, תוכלו להרוויח מכך ולקבל מחיר טוב עבור הנכס.

 לדעת למכור את הנכס

 גם על מנת למכור נכס, דרוש ידע, זה לא פשוט למכור נכס, במיוחד במחירי הנדל\\\"ן המטורפים של היום ולאור המצב הכלכלי בשוק.  כדאי להתייעץ עם כמה גורמים הקשורים בנדל\\\"ן כמו למשל משרדי תיווך ויועצי נדל\\\"ן שיוכלו לייעץ לכם במידה והנכס עומד למכירה הרבה זמן ולא מצליח להימכר.