מחבר:

לאחרונה אנו עדים לתופעה של עלייה במחירי הנדל\\\"ן בישראל. יש אומרים כי תופעה זו תשתנה, אבל רבים טוענים שהמחירים  יישארו אותו הדבר. הגורם העיקרי במחירי נדל\\\"ן בישראל זה הביקוש וההיצע. ככל שנכס יהיה מבוקש יותר, כל מחירו יעלה יותר וזה הגיוני לגמרי, אך אם יהיה נכס שיש לו הרבה היצע מחירו יהיה נמוך. האוכלוסייה במדינת ישראל גדלה בשנים האחרונות, והרבה מבקשים לרכוש דירה או בית או לסצע עסקת משרדים להשכרה. אין הרבה קרקע למכירה ולכן קבלנים פחות בונים. מי שבונה , כלומר חברות קבלניות, הם יבנו בנייני מגורים שבהם יוצעו למכירה דירות יוקרה גדולות שמחירן יהיה גבוה, כך שההיצע הינו נמוך  ומחירי הדירות גבוה.

עלויות הבנייה- גורם המשפיע אף הוא על מחירי הנדל\\\"ן

חוץ מהעובדות שהזכרתי קודם, המדברות על מחירי נדל\\\"ן, גורם נוסף שמשפיע על המחירים זה עלות הבנייה. אם עלות הבנייה גבוהה, מחיר הנכס יהיה כמובן בהתאם. מיותר לציין, כי מדינת ישראל, מטילה הרבה מיסים וקשיים על הקבלנים ,כך שזה הופך את תהליך הבנייה ומחירי נדל\\\"ן לגבוהים יותר. האוכלוסייה הממוצעת בישראל, מתקשה מאוד לקנות בית או דירה, המחירים בארץ הם מן הגבוהים בעולם, גם המצב הביטחוני משפיע על העליות והירידות במחירי הנדל\\\"ן.  אם אתם מחפשים נדל\\\"ן לרכישה, כדאי כי תחפשו קרקעות המיועדות להפשרה. ישנן חברות המפרסמות באינטרנט על הפשרות קרובות, סוג זה של רכישה הוא מומלץ ביותר, במיוחד אם אתם  מחפשים לעצמכם נכס שלא יהיו עליו הרבה עלויות ,ובעתיד האזור אף יעלה מבחינת מחירים.

נכסים נוספים הכדאיים לרכישה

 בהרבה מקרים בהם נכס מוצע למכירה באמצעות כונס נכסים, ובוצע הליך של פינוי דירה, המחיר יהיה בהרבה יותר זול ואף כדאי במיוחד לרוכשים. הרבה מאוד אנשים, במצב הכלכלי של היום ,לא יכולים לעמוד בתשלומי המשכנתא, ובמקרים מסוימים  מבוצע הליך של כונס מכסים על מנת לפדות את ההלוואה שהתחייב אליה הרוכש, במידה ואין ביכולתו לשלם, ישנו הליך של כונס הנכסים הנקרא פינוי דירה בו הקונה מפונה והמכס מוצע למכירה  באמצעות כונס הנכסים הממונה מטעם הבנק ממנו נלקחה המשכנתא.