דיור מוגן היא מסגרת מגורים חדשה יחסית בישראל, והחלה להשפיע כמגמת נדל\'\'ן בעשורים האחרונים, עד אז היתה מוכרת אפשרות מגורי בית אבות בלבד, מגורים בדיור מוגן היא  בחירה טובה בסביבת מגורים תומכת וחופשית אשר דומה לאורחות חייהם של הקשישים לפני שנזקקו לתמיכה ועזרה בשל גילם, ולכן היא קורצת לקשישים רבים על פני אפשרות המגורים בבתי האבות. בדיור מוגן לא קונים נדל\'\'ן הנותר בבעלות הקשיש לתמיד אלא כול עוד הוא גר במקום, לאחר מכן הדירה מוצעת למעונינים אחרים. עבור הדירה הקשיש צריך לשלם פקדון ותשלום שוטף עבור השירותים והדירה חודש בחודשו, בתמורה מקבל הקשיש סביבה בפיקוח רפואי תמידי, קשישים עצמאים כחברה ופתח להיכרויות חדשות. בשונה ממגורי בית אבות, בדיור המוגן זוכה הקשיש לשמירת חירותו, פרטיותו, והשליטה המלאה על סדר יומו, לצד מתקנים ברמה גבוהה.
 
קיימות מספר חברות העוסקות בתחום נדל\'\'ן וניהול מתחמי דיור מוגן, כאשר מתחמים כאלו קיימים כיום בארץ בצמידות כמעט לכול עיר, מוטב תמיד לבחור בעיר שהיא או עיר מגוריו של הקשיש שנים ארוכות, או עיר מגוריו הנוכחית של אחד מילדיו. דיור מוגן מאפשר שירותים רבים ושונים וזאת על מנת לשמור על רמת תפקוד גבוהה ועניין בחייו של הקשיש, במסגרות מסויימות ניתנת אף תמיכה מלאה לקשישים סיעודיים, בעוד בית אבות מציע תמיכה חברתית רופפת ורק בתוך גבולותיו, דיור מוגן היא מסגרת פתוחה לקהילה, אשר מלבד הגנה על פרטיות ושלוות חיי המתגוררים בה, מציעה מרחב אזרחי פתוח ממנו ניתן לצאת ולחזור מתי שחפצים.
 

כיצד לבחור דיור מוגן מתאים?

כדאי מאד לבחור בדיור מוגן קרוב לילדים, שרמת השירותים בו גבוהה, שירותי ההסעדה איכותים, תכופים, ומאפשרים סלקציה, שיש בו הפעלה ענפה ואטרקטיבית, שרמת האיבזור בחדר מתאימה לצורכי הקשיש, שהחברה המנהלת מוכרת וידועה, שעולמם התרבותי של הקשישים האחרים דומה לזה של הקשיש וכו\'\'. דיור מוגן טוב הוא זה שנבחר יחד עם בני המשפחה, זה שבמהלכו נוצר קשר טוב ומעורר אמון עם נציג המקום, ולאחר כמה ביקורים במהלך כול שעות היום אשר נותנים שיקוף אמיתי של מגורים במקום.