מחבר:

לאחר שנים רבות של שכירת דירות וחיים בשכירות תחת שרביטם של בעלי דירות עריצים ותחושת ארעיות החלטתם סוף סוף לרכוש עבורכם דירה. לגור בשכירות הוא לא כמו לעשות שימוש בנדל\\\\\\\"ן כמו משרדים להשכרה או משרדים ברמת גן מדובר כאן בלחיות אצל מישהו אחר ולהיות נתונים לחסדיו, להחלטתו לפתע להעלות את שכר הדירה בתום החוזה או בהודעת פינוי כי הוא זקוק לדירה. כאשר אתם בעלים של דירה משלכם, לא יקרו לכם שום דברים כגון אלה ולכן החלטתם לעשות צעד חשוב ולחפש דירה למכירה. יש דברים שחשוב לתכנן ולדעת לפני  חיפוש דירה למכירה.

בחירת אזור של דירה למכירה

ראשית ועוד לפני חיפוש דירות באינטרנט או בסוכנויות נדל\\\\\\\"ן כדאי להחליט מראש באיזה איזור בעיר ובאיזה עיר אתם מחפשים דירה למכירה. כדאי להסתובב \\\\\\\"ולחוש\\\\\\\" את האזור, לדבר עם אנשים, להגיע בשעות שונות, ולהתרשם מהאזור. אם יש לכם ילדים או ילדים בדרך כדאי לברר על גנים ובתי ספר באזור כדי לחסוך לכם נסיעות ארוכות בהמשך. כדאי לשקול מה מרחק של אותה דירה למכירה שאתם בודקים ממקום העבודה שלכם או לבדוק כמה זמן לוקח להגיע ברכב אל מקום העבודה שלכם מאותה דירה למכירה שאתם בודקים. אם אין לכם רכב כדאי לבדוק האם בסביבות הדירה יש תחבורה ציבורית טובה שתשרת אתכם בנוחות כאשר אתם נוסעים לעבודה ללימודים או לגן ולבית הספר עם הילדים.

בחירת אזור טוב

אם אתם רוכשים דירה בעיר בה שהיתם זמן רב או אפילו נולדתם בה אתם ודאי יודעים איזה אזורים נחשבים בעיר \\\\\\\"טובים\\\\\\\" יותר או \\\\\\\"טובים\\\\\\\" פחות. אבל אם אתם לא מכירים את העיר כדאי להתייעץ עם סוחרי נדל\\\\\\\"ן או עם חברים לוודא שאתם רוכשים דירה למכירה באזור טוב. או לפחות שהמחיר המוצע תואם את רמת המחירים באזור. היום יש באינטרנט לוחות נדל\\\\\\\"ן שיכולים לתת לכם מושג אם המחיר שדורשים על הדירה תואם למחיר אשר דורשים על דירות באותה רמה באזור בו אתם מחפשים דירה למכירה. אלה כמה שיקולים שיסייעו לכם להחליט נכון לגבי הדירה שאתם מעוניינים לרכוש.