יש גורמים רבים אשר כדאי לבדוק כאשר מחפשים דירה למכירה. חשוב מאוד כאשר אתם בוחנים דירה למכירה לבדוק כמובן את ערך הנכס, את מבנהו, את התאמתו לצרכיכם ולצרכי משפחתכם, כדאי אפילו לשקול האם אותו נכס שאתם בודקים יתאים לצרכים שלכם בעתיד בזמן הרחבת המשפחה שתקימו., כי נכס לא קונים כל יום ויש לעשות זאת בשיקול דעת. אך אין להתעלם מחשיבות גורם מרכזי בזמן בדיקת דירה למכירה והוא גורם סביבת הנכס.

הסביבה של דירה למכירה

 כאשר  אתם שוכרים משרדים להשכרה או משרדים ברמת גן יש פחות חשיבות לסביבת הנכס או שליתר דיוק מחפשים במקרה זה, סביבה עם מקומות חניה ותחבורה טובה, עבור לקוחות העסק שלכם. אך במקרה של דירת מגורים יש לחפש בסביבה הרבה יותר. כאשר בוחרים דירה למכירה עבור מגוריכם יש לוודא שבסביבת הדירה יש מרכזי קניות נוחים, תחבורה ציבורית נוחה, חניה נוחה, אם יש לכם ילדים חשוב לבדוק אילו בתי ספר וגנים יש בסביבת אותה דירה למכירה, האם יש גינות וגנים ציבוריים בסביבת הדירה ועוד. לעבור דירה ולבלות שעות רבות בנסיעה לכול מקום זה דרך חיים שלא מתאימה לכול אחד.

לחזור אל הטבע ואל הנסיעות

יש אנשים שדווקא בוחרים דירה למכירה רחוקה, שנמצאת באזור כפרי ומוכנים לצורך חיים בטבע להיות רחוקים משירותים שונים. אבל רוב האנשים מעוניינים גם באיכות חיים וטבע כלשהו אבל גם רוצים נוחות וקירבה לשירותים שונים כגון שירותי חינוך תרבות ובילוי. היו כנים עם עצמכם עוד לפני שאתם רוכשים דירה למכירה. אם עד כה הייתם רגילים לשבת כול יום בבתי קפה או מסעדות חפשו דירה אשר קרובה למרכזים כאלה אל תחשבו שלפתע תוותרו על הרגלים כאלה. אם עד כה נהניתם מקרבה לגנים ובתי ספר של הילדים כדאי שיהיה לכם ברור שריחוק ממוסדות הלימוד של הילדים יגרום לכם לקושי. בדקו את סידורי התחבורה הציבורית ליד דירה למכירה שאתם שוקלים לקנות וכך לא תופתעו בהמשך. בדקו מפגעים בסביבת הדירה כמו ברים ומועדוני בילוישעלולים לעשות רעש בלילה, או משאיות שעוברות לפנות בוקר ליד דירה למכירה שאתם בוחנים.