מחבר:
כאשר אתם מחפשים דירה למכירה חשוב לבדוק היטב כדי לוודא שאתם מקבלים תמורה בערך הדירה עבור הכסף שאתם משלמים. חשוב לעשות סקר שווקים ולראות כמה שווה דירה למכירה באזור בו אתם בודקים, והאם המחיר של דירה למכירה אשר מציעים לכם תואם את המחיר הזה. נכסי נדלן הם שונים זה מזה ולכן כדאי לעתים לפנות אל שרותיו של מעריך נכס במקרקעין כלומר שמאי מקרקעין כדי לאמוד בצורה מקצועית את ערך הנכס שאתם שוקלים לקנות.

דירה למכירה קיימת או על הנייר

 אם מדובר בקנית דירה למכירה שכבר קיימת קל יותר הערכה על שווי הנכס אך גם כאשר קונים דירה למכירה \\\"על הנייר\\\" בשלב התכנון, ניתן בעזרת שמאי מקרקעין או אנשים מתחום התיווך ומכירת נכסים להעריך כמה באמת שווה הדירה. הערכה כזאת של דירה למכירה תגרום לכם להבין האם אתם מקבלים את התמורה הנכונה עבור כספכם ותסייע לכם לבצע משא ומתן מושכל וחכם על הנכס. אף פעם אל תסמכו על המחיר שמציעים בעלי הדירה הקודמים או הקבלן או היזם, כול מחיר פתוח למשא ומתן וכדאי להתמקח הרבה לפני שמסכימים על מחיר הדירה. כול מוכר נדל\\\"ן רוצה בסופו של דבר למכור ובעזרת משא ומתן חכם על דירה למכירה תוכלו לחסוך עשרות אלפי שקלים.

סקר שווקים לפני רכישה

קנית דירה למכירה היא שונה משרדים ברמת גן או עיסוק בתחום של משרדים להשכרה כך שגם אם יש לכם ניסיון בתחום הנדל\\\"ן חשוב לעשות שעורי בית ולעשות סקר שווקים לפני רכישת הדירה שיראה לכם חד משמעית כי אתם מקבלים מחיר טוב עבור הנכס שאתם קונים. כדאי להשוות בין אזורים ולראות איזה תמורה אתם מקבלים בכול אזור עבור אותו סכום של כסף שאתם רוצים להשקיע ברכישת דירה למכירה. יש אזורים בהם תוכלו לרכוש דירה גדולה יותר בעבור אותו סכום. אך מובן שבאזורים יוקרתיים תוכלו לרכוש דירה קטנה יותר באותו סכום. רכישת דירה למכירה היא משימה לא קלה וכדאי להשקיע זמן ומחשבה רבה ברכישת דירה ולא לפעול  מתוך לחץ או בספונטניות שעלולים להיות בעייתיים במקרה של רכישת דירה למכירה.