מחברת:
יש אנשים רבים שיש להם כסף פנוי והם מחפשים איך להשקיע אותו. יש סוגי השקעה רבים. השקעה בתוכניות חיסכון שונות בבנקים או בשוק המניות או בתוכניות כספיות אחרות. יש גם השקעה בנכסי דלא ניידי. כלומר השקעה בנכסים מניבים. סוג של נכס כזה הוא דירה להשקעה. ערך הנדל\\\\\\\"ן בארץ עולה כל העת ובדרך כלל שומר על ערכו לאורך השנים. הסיבה היא פשוטה. כל העת יש ביקוש לדירות למגורים בגלל הגידול הטבעי של אוכלוסיה. תמיד יש מחסור בדירות למגורים, לכן המחירים כל העת עולים או לפחות נשארים יציבים. גם במקרים של משבר אין חשש גדול לירידת ערך של הנכסים. לכן מסלול של רכישת דירה להשקעה הוא מסלול מקובל ומאוד נפוץ
 

חברות בנייה

 
חברות בנייה רבות בונות שכונות שלמות במקומות שונים בארץ. חברות אלו פועלות בדרך כלל באזורים שונים בארץ כולל בגוש דן. חברות אלו יציעו בין היתר משרדים להשכרה במקומות שונים . משרדי תיווך רבים בגוש דן יציעו לקנות משרדים ברמת גן או לקנות דירה להשקעה בעיר זאת או בעיר אחרת. כדאי מאוד שרכישת דירה להשקעה תיעשה במקומות נדרשים. מקום נדרש הוא במרכז העיר. במקום שקרוב לאוניברסיטה או למוסד לימודי אחר. קרבה למקום שבו ממוקמים חברות מסחריות רבות. מרכזי הייטק. במקומות אלו תמיד תהיה דרישה למגורים בשל הרצון להיות קרוב למקום העבודה. דירה להשקעה במקום מבוקש תמיד יהיה לה ביקוש במחירי השכרה טובים.
 

תחזוקת דירה להשקעה

 
דירה להשקעה מחייבת תחזוקה שוטפת וקבועה. ראשית יש צורך שהיא תהיה מושכרת. שכן רק כך היא שומרת על ערכה ומונעת הפסדים בגלל חיובי ארנונה ועוד. בנוסף צריכים כל העת לתחזק אותה ואת כל המערכות שבה. צריך לעשות חוזה טוב עם שוכרים מתאימים. חוזה עם שוכרים לא מתאימים יכול לגרום לבעיות שונות לדוגמא במקרה שהשוכר מחליט לא לשלם. אז נדרשת פרוצדורה שלמה שתגרום לפינויו מהנכס. דירה להשקעה במקומות נחשבים יכולה תמיד לשרת את בני המשפחה השונים בפרקים שונים של חייהם. למשל צעירי הבית שרוצים לגור לבד למשך פרק זמן מסוים לפני שמתמסדים ומקימים משפחה. ובעוד מקרים אחרים. קניית דירה להשקעה היא מהלך נבון.