כל אחד רוכש דירה בשלב כלשהוא בחייו. לעיתים הוא עושה זאת מספר פעמים בחייו. בדרך כלל מוכרים דירה כאשר רוצים לשנות מקום מגורים או לשנות סטאטוס בחיים. כאשר אדם רוצה לרכוש דירה עקב התרחבות המשפחה , הוא ילך לקנות דירה יותר גדולה. במקרה זה הוא יפנה לחברה גדולה שבונה עשרות דירות מסוגים וגדלים שונים. הוא יפנה לחברה  שבונה בתחומי מגוריו. קרוב למקום העבודה העכשווי שלו. חברה גדולה כזאת בונה בהרבה מקרים בנייני מגורים וגם בניינים מסחריים כמו מגדלי משרדים להשכרה. או משרדים ברמת גן לצורך מכירה או השכרה.. קרוב לודאי שיוכל למצוא את מבוקשו באחת מהפרויקטים של החברה בגוש דן או בתל אביב.
 

מכירת דירה

 
לעיתים יש סיבות אחרות למכירת דירה. סיבה אחת היא משפחתית. פרידה של בני זוג למשל, תחייב להציע דירה למכירה של בני הזוג. דירה למכירה יכולה לבוא בחשבון גם במצב בו זוג מבוגר רוצה למכור את דירתו ולעבור לגור בדירה יותר קטנה או בדיור מוגן. לעיתים יש לאדם מספר דירות והוא רוצה להציע דירה למכירה מתוך כל הדירות שיש לו. הוא רוצה לעשות שימוש נוסף בכסף שלו. כך או כך הוא יכול להציע את הדירה למכירה במספר מקומות או באמצעות משרד תיווך שידאג למצוא לו לקוחות. או בלוחות מודעות של מפרסמים שונים באינטרנט. או בדרכי פרסום אחרים. תהליך של דירה למכירה היא תהליך מורכב ומסובך. הוא כרוך במציאת קונים מתאימים בעריכת חוזים מתאימים אצל עורכי דין ועוד.
 

הכנות למכירת דירה

 
על מנת שתהליך המכירה  יהיה מוצלח וקצר ככל האפשר, צריך בעל הנכס להכין אותו למכירה. הוא צריך שהדירה תראה במצב מזמין. אם יש צורך בתיקונים קוסמטיים בנכס הוא צריך לבצע אותם. תיקונים כמו צביעה, תיקון סדקים, ניקיון ועוד. הכלה צריכה להיראות יפה כדי למשוך את העין. יש צורך להעריך את שוויה לפני הפרסום. צריך למנוע מצב בו מבקשים פחות מדי או יותר מדי עבורה. שכן כל הפרזה במחיר לכיוון עליון יכולה להבריח קונים פוטנציאליים. כל בקשה נמוכה מהמחיר האמיתי תוביל להפסד כספי מיותר. צריך לפנות לערוצי שיווק מתאימים. מתווך מתאים ונכון יכול להוביל לקנייה מהירה ולעסקה כדאית וטובה. אחרת כל תהליך המכירה יכול להיתקע למשך זמן רב שלא לצורך.