מחבר:
קנית או מכירת דירה הם עסק מסובך הדורש משאבים נפשיים וכלכליים לא מעטים. הוא גם דורש זמן ואיסוף אינפורמציה לא מעטה. במשך שנים העדיפו קונים ומוכרים בארץ לעשות את התהליך לבד. אך עם העלייה במקצועיות של מתווכי נדל\"ן ישנם יותר ויותר הפונים לקבלת שירותיהם. אז איך בוחרים נכון את סוכן נדל\"ן כך שיצדיק את ההשקעה הכספית בו?

מומחיות גבוהה וידע מקיף בתמחור –

קודם כל צריך לבחון את רמת הידע שלו לגבי התשתיות הקיימות באזור: תחבורה, בתי ספר, בריאות ועוד. עליו גם לשלוט בתוכניות בנייה עתידיות באזור. אם קונים דירה במקום פתוח צריך לברר מה עומדים לבנות מסביב. שלא יקרה מצב שמול המרפסת שלנו פתאום יבנו גורד שחקים. בכל התהליך של קניה ומכירה בסופו של דבר מגיעים לעניין המחיר. מחירי השוק בתחום נדל\"ן דינמיים לכן סוכן נדל\"ן צריך לשלוט במחירים ואף להראות לנו ניתוח שוק מקצועי. עליו להציג סינתזה של נתונים של מחירי דירות שנמכרו  באזור ואף להציג הערכה המלווה בהמלצה לגבי המחיר הפוטנציאלי של הנכס המעניין אותנו.

תכנית שיווקית מסודרת וטיפול מלא בקונים –

אם מדובר על נכס למכירה עליו להדריך אותנו כיצד להפוך אותו ליותר אטרקטיבי. אם זה נכס ישן עם תכולה הוא ימליץ לך לפנות לחברה של פינוי דירות אשר תרוקן את הנכס מתכולתו. שירות נוסף שנותנת חברת פינוי דירות הוא ניקיון הנכס וכך להפוך אותו למוכן למכירה. הסוכן מתחייב לשתף פעולה עם סוכנים נוספים על מנת למכור את הנכס שלנו. חשיפה מוגברת כזאת תגדיל את הפוטנציאל של הנכס להימכר. לאורך כל הדרך הסוכן המקצוען חייב לנתח את צרכי הלקוחות שלו אם במכירה או בקניה. הסוכן המקצוען רואה עצמו כיחידת שירות מלאה המסייעת לעבור את התהליך במינימום טרחה והוצאות מצד הלקוחות שלו.

ניווט משא ומתן –

סוכן איכותי ישמש כחיץ בין הצדדים המעורבים בעסקה. הוא ינטרל השפעת רגשות ויגשר על סכסוכים לאורך התהליך. הוא ישמור על רציונליות וימנע מריבות ומניפולציות בין הצדדים. מעבר לכל אלו חשובה הכימיה הנוצרת בין הסוכן ללקוח. חשוב ביותר לתת אמון בסוכן שבחרנו. הסוכנים הטובים יודעים כי זכותך כלקוח לראיין מספר סוכנים ולבחור את זה שהתרשמת ממנו ביותר, לעיתים אפילו לבחור בסוכן אחד מתוך כמה באותו משרד. בסופו של יום תוכל לזכות בסוכן כזה שיצדיק כל אגורה שאתה משלם לשירותיו.