אז קראתם את אבא עשיר, אבא עני, ואפילו יש לכם כמה מאות אלפי, או מיליוני דולרים בצד שאתם רוצים להשקיע בעולם הנדל\"ן, אחרי ששמעתם על החבר של החבר של החבר שלכם, שעושה בוכטות בארצות הברית מקניית בתים בזול, ומכירתם ביוקר. לפני שאתם נכנסים לתחום הנדל\"ן כדאי שתדעו, שאפילו בתחום האטרקטיבי הזה, אין ארוחות חינם. כדי להצליח בנדל\"ן צריכים מספר תכונות וכישורים שבלעדיהם, פשוט קטנים הסיכויים שתצליחו, וגדלים הסיכויים שתאבדו את כל כספיכם. כישורים כמו יכולת מכירות, בכל זאת, אתם נדרשים למכור נכסים במאות אלפי דולרים לפחות, צריך לדעת להתחבר לאנשים, לשכנע אותם, לתת להם תחושה של אמון.
צריך גם יכולת עבודה בחוסר וודאות מוחלט, יכולת להשקיע כסף היום, ובמשך שבועות וחודשים ארוכים לא לראות אף החזר, אבל כן לעבוד ולעבוד קשה. להתקשר, להיפגש, לשכנע, להיכשל, וחוזר חלילה. אם אתם מסוגלים לכל אלה, אחת השאלות החשובות ביותר שתצטרכו להתמודד איתן היא באיזה איזור, באיזו עיר כדאי לכם להשקיע את כספכם. כולם מדברים על תל אביב, אשקלון, באר שבע, אולי אפילו חיפה, אבל מעטים מדברים על אילת, אולי בגלל שהיא רחוקה להם מדי.
אילת היא ממלכת התיירות של ישראל, ובכל קיץ, ובכל חג גדול כמו פסח או ראש השנה, העיר מתמלאת במאות אלפי ישראלים ותיירים מחוץ לארץ, המגיעים לעיר לנפוש בשמש החמימה שלה. מלונות באילת מסוגלים לספק לינה למרבית האורחים המגיעים לעיר, אך לא לכולם. תמיד ישנה כמות לא מבוטלת של תיירים המחפשים, או נאלצים לחפש תחליפים לבתי המלון בעיר.
יזמי נדל\"ן חדי עין קלטו את העין, והשקיעו בוילות מהודרות הממוקמת באזורים שקטים של העיר, או בבתים פשוטים המפוזרים בתוך העיר אילת עצמה. השקעת נדל\"ן מסוג זה היא השקעה ייחודית מכיוון שהרווח שלה לא מגיע ממכירת הנכס כעבור זמן, אלא מהשכרתו במחירים המותאמים לתחום ההארחה. כך למשל, משפחה המגיעה לאילת למשך שבוע ומעוניינת לשכור וילה לאירוח, תשלם עבור אותה וילה שכר חודשי שלה עבור אירוח של שבוע בלבד, כך שבעל הוילה יכול להרוויח במשך חודש אחד, שכר חודשי של ארבעה חודשים במרכז הארץ.
לחילופין, ניתן לרכוש דירות פשוטות באזורי המגורים של העיר אילת. דירות אלה הן אינן יקרות יחסית למרכז הארץ, והן זוכות לביקוש גבוה בעונות התיירות בעיקר מצד חברה צעירים המגיעים לנפוש בעיר ומחפשים פתרונות לינה זולים וזמינים. גם במקרה זה, מתאספים מספר חברים ושוכרים דירה למשך שבוע בתשלום שווה ערך לשכר דירה חודשי במרכז הארץ. גם במקרה זה, בעל הבית מרוויח בתוך חודש, שכר דירה של ארבעה חודשים לפחות.
הזיהוי של תפקידם של מלונות באילת באירוח התיירים המגיעים לעיר, והזיהוי של המגבלה המובנית שלהם לארח את כלל התיירים המגיעים לעיר, הוא זיהוי של משקיעי נדל\"ן חדי עין, שכיום עושים כסף רב רק מעצם היכולת שלהם לזהות זאת. בהיבט זה, אפשר לומר שכדאיות ההשקעה בנדל\"ן בדירות אירוח באילת היא גבוהה משמעותית מהכדאיות של השקעה בדירה רגילה בכל אזור במרכז הארץ. לאורך שנים, התשואה על השקעה כזאת יכולה להגיע למאות ואלפי אחוזים מההשקעה.