העיר אילת נחשבת לאחת הערים המובילות בתחום התיירות בישראל ולכן לא מן הנמנע שהיא תהווה מקור משיכה המוני למשקיעים של נדל\"ן מכל העולם. כל משקיע נדל\"ן מבין את הפוטנציאל שבהשקעה בנדל\"ן במלונות או באתרים תיירותיים בעיר הודות לביקוש הרב עבור מלונות באילת, דירות נופש או וילות להשכרה בחודשי הקיץ שהם העונה הבוערת בעיר.

השקעה בנדל\"ן בעיר אילת יכולה להיות השקעה של דירה אחת או השקעה של יחידת נופש באחד ממגוון מלונות באילת. בכל מקרה, תהיה זו השקעה משתלמת ואנשי עסקים רבים מבינים את היתרונות של התשואות הגבוהות לצד העלות המינימלית של תחזוקה בדירות או חדרים להשכרה בעיר.

לעשות את ההשקעה הנכונה

השקעה בנדל\"ן באילת היא ללא ספק השקעה רצינית. לפני  השקעה בנדל\"ן בין אם באמצעות מלונות באילת ובין אם באמצעות נכסים להשקעה לצרכי תיירות, חשוב מאוד לבחון את האיכות של הנכס ולחשב את התשואה עליו בהתחשב ההוצאות.

נכסים רבים באילת כמו דירות נופש או וילות להשכרה הם נכסים ישנים הדורשים שיפוץ ועיצוב מחדש, על מנת להפוך נכס להשכרה לבעל סטנדטי אירוח גבוהים, לעתים קרובות עולה הצורך לשפץ את הנכס, להוסיף מתקני נופש כמו ג\'קוזי, אמבטיה מפנקת, בריכה פרטית וכדומה ולכן, חישוב התשואה על הנכס חייב להיות בהתחשב בהשקעה הנדרשת בנכס.

חישוב תשואה ריאלי

אלמנט נוסף שיש להתחשב בו על מנת להגיע לחישוב תשואה ריאלי הוא העובדה שמרבית התפוסה של יחידת ההשקעה בין אם היא חדר בבית מלון יוקרתי ובין אם היא יחידת נופש, תהיה בחודשי הקיץ ולכן סביר להניח שחודשי החורף הקרים יהיו חודשים חלשים יותר מבחינת הכנסות אולם זהים לחודשי הקיץ מבחינת ההוצאות. העובדה שהעיר אילת היא עיר קיט שמרבית האטרקציות שלה הן בקיץ הופכת את החישוב של התשואה להרבה יותר מורכב ולכן יש לעשות את החישוב בהתחשב ההפסדים כתוצאה מהוצאות ללא הכנסות שעלולות להיות בחודשי החורף הקרים.

חיפוש הנכס המתאים

חיפוש נדל\"ן מניב ורווחי הוא משימה מורכבת ללא ספק. חיפוש הנכס יכול להיות מתיש ולעתים קרובות אף יכול להיות מסוכן. אחד הפתרונות לחיפוש של נדל\"ן לשקעה בתחום בתי המלון והנופש בעיר אילת הוא לעשות שימוש במשרדי תיווך ונדל\"ן המתמחים באיתור של נדל\"ן בעיר אילת ושל נדל\"ן למטרות נופש. נדל\"ן למטרות נופש שונה בתכלית מנדל\"ן למטרות מגורים ועליו להיות ממוקם במקום אסטרטגי מבחינה תיירותית, להיות מתאים מבחינת התשתית לנופש וחופש וכן להיות מתאים מבחינת האישורים לאירוח ונופש.

אנשי מקצוע מתחום הנדל\"ן יכולים לתת את המענה הטוב ביותר באיתור הנכס המתאים ולהפוך את המשימה להרבה יותר קלה. משרדי התיווך מבינים גם מבחינה משפטית בהיבטים וההשלכות המשפטיים של רכישת נדל\"ן נופש בעיר אילת ולכן יכולים לאתר את הנכס המתאים בהתחשב במגבלות המשפטיות והחוקיות שאין להתעלם מהן בעת רכישת נדל\"ן לצרכי נופש.

לסיכום, העיר אילת היא אחת הערים האטרקטיביות מבחינת נדל\"ן נופש ומשקיעים רבים בוחרים להשקיע בעיר ולרכוש בה נכסים לטובת נופש וקיט. בין אם המטרה היא לרכוש בית מלון שלם ובין אם לרכוש דירות נופש יחידות, איתור הנכסים על ידי אנשי מקצוע יכול להיות הוא הדרך המתאימים למצוא את הנכס הטוב ביותר.