ים המלח, מי אמר שהשם ים המוות ניתן לו כי המקום קשור בשיממון? ים המוות קרוי כך על שם השיממון במימי המלח אשר אינם מביאים דגה לאזור. מלונות ים המלח מביאים שפע רעיונות למשקיע הפוטנציאלי בנדל\"ן במאמר זה נעסוק בעיקר ברכישות מלונות ים המלח על פי קריטריונים מסוימים. כמו כן נעסוק בכדאיות ובבחירה הנכונה. הבחירות תעשנה בעיקר על פי גודל המבנה, מיקומו. האם הוא ממקום על שפת הים או במרחק? כמו כן רכישת המלון תתבצע לא פעם על פי מוניטין ותפוסה מלאה או ברמה אשר מאפשרת רכישה אפקטיבית וכדאית. כמה חדרים יש במלון? מה המתקנים הבנויים ומה מצב הבלאי במקום אם בכלל? לא מעט שאלות תעלנה שנייה לפני שמשקיעים במבנה כגון בית מלון באזור ים המלח. חשוב לזכור כי המליחות במקום היא גורם לא פשוט עבור המבנים ולכן יש לבחון בקפידה את תהליך הרכישה כפי שנעשה זאת במאמר הבא.

כיצד לרכוש מלון בים המלח? טיפים

  1. יש לבדוק כי המלון מכיל את כל המתקנים המבוקשים כמו בריכה, ספא, מסעדה ואפילו גישה קלילה לים.
  2. ראוי לבדוק האם למלון יש חברת ניהול עצמאית.
  3. שנייה לפני הרכישה יש לבצע הערכה וגיבוש מקצועי באשר לערכים הכספיים תוך כדי התבוננות מעמיקה על כל הנתונים שתבחרו יחד.
  4. יש לוודא באשר לאורח חייו של הנכס. כמה שנים הוא ימשיך להניב פירות בתחום הנ\"ל? זה מה שנקרא אורח חיים כלכלי על פי ספרות הנדל\"ן. גם אורח החיים הפיזי חשוב והוא מדבר על כיליונו של הבניין אם בכלל.
  5. בסופו של דבר, חשוב לבדוק בין היתר גם את רמת הביקוש והתעניינות של רוב הקהלים לנכס המוצא למכירה. יש לבדוק את עקומת ההיצע ועקומת המחיר הנדרש ולראות אם יש קשר בין מה שהוצע בפועל לבין התקופה ובפרט הדרישה. רק לאחר מכן ראוי ורצוי לרכוש את הנכס.

לרכוש מלון בים המלח- שאלות שיש לשאול 

הנושא הבא שנדבר עליו יהיה קשור במבנה ובהרחבתו. מה שיעור הניצול שיהיה לבצע בפועל? האם יהיה ניתן לאחד כמה חלקות יחד? היכולת לאחד כמה מבנים יחד תצטרך להגיע כחלק מתכנית בניין  וכמובן לעבור אישור של וועדת תכנון בהתאם. יש לזכור כי מדובר במקום בעל ערך מליחות גבוה ביותר. הבלאי הפיזי שעלול להיגרם למבנה הוא לא פשוט ולכן יש לבדוק בקפידה את הבלאי. האם הוא בר תיקון או שאולי עדיף שלא להיכנס לנישה הנ\"ל?

גורמי מטרד בבניין

לא פעם, שנייה לפני הרכישה הנכספת מתגלה כי הנכס עצמו חשוף למטרד הקשור בקניינות או  אפילו בתכנון. הגורם הנ\"ל פוגע בערכו של הנכס וזה מה שיכול להוזיל את מחירו בפועל. דברים כאלה ואחרים חשוב ביותר לדעת הרבה לפני הרכישה בפועל. כאשר לוקחים חלק ברכישה כל כך חשובה, יש לבדוק ולערוך את כל סדרי הבחירה ורק לאחר מכן לשים את הכסף בהשקעה על המבנה. בסופו של דבר, יש לקחת את כל הנתונים שנרשמו במאמר זה ולבצע רכישה תוך תשומת לב מלאה לכל הפרמטרים החשובים ביותר.