אין ספק שלהשקיע בנדל\"ן זה רעיון שמושך אליו הרבה מאוד אנשים, ואפילו אנשים שלא מבינים הרבה בתחום הזה היו רוצים לדעת איך ואיפה להשקיע. אחת מהשאלות היותר גדולות שאיתם נאלצים להתמודד אנשי נדל\"ן בישראל, היא האם כדאי להשקיע בתחום הנדל\"ן במלונות באילת. אילת זו עיר נפלאה שיש בה הרבה מאוד אנשים שעוברים בה בכל שנה, כי מעבר לכל האוכלוסייה שגרה בעיר הזו, מדובר על עיר הנופש הכי גדולה של ישראל. האנשים שמגיעים להתארח במלונות באילת הם גם ישראלים שנוסעים לשם לחופש בכל שנה, או כמה פעמים בשנה, אך הם גם תיירים שמגיעים מכל העולם. אילת מושכת אליה את כל התיירים הללו כיוון שזו עיר נפלאה שיש בה הרבה דברים טובים של נופש כמו ים, בריכה ונופים נפלאים שכל מי שמגיע לעיר הזו יכול ליהנות מהם. כתוצאה מכך שיש בה כל כך הרבה תיירים יחסית להיותה עיר בישראל, אין ספק שעולה השאלה האם כדאי להשקיע בנדל\"ן במלונות באילת.

הרווחים אל מול ההשקעה

מי שרוצה להשקיע בנדל\"ן, בין אם זה במקומות כמו מלונות באילת ובין אם זה בדברים אחרים אשר קשורים בתחום זה, צריך לנסות להבין האם יש לו סיכוי להצליח. ההצלחה יכולה להיות בשלב הראשון החזר ההשקעה, אך אין ספק שעל מנת נוכל להכריז על השקעה בתור השקעה משתלמת, אנחנו גם צריכים להרוויח עליה. להקים מלון באילת זו השקעה מאוד גדולה מבחינה כלכלית, ואין ספק שברוב המקרים ככל שהמלון יותר גדול ויש בו יותר חדרים, ההשקעה בבנייה היא יותר גדולה. כמו כן, אפילו אם ניקח מכל אורח את המקסימום שאפשר לקחת את אירוח בחדר במלון באילת, לא בטוח שנצליח תמיד להיות בתפוסה מלאה, ולכן בכלל לא בטוח שמדובר על השקעה כדאית. אסור לשכוח שלתפעל מלון באילת זה לא כולל רק את המלון עצמו ואת החזר מחירם של החדרים, כי מובן שבאופן הרגיל יש למלון גם הרבה מאוד הוצאות. הכוונה היא, שלא כל תשלום האורחים משלמים הופך להיות רווח של מי שבנה את המלון, כי אם מי שבנה הוא גם מי שמנהל, הרי שהוא צריך לקחת בחשבון גם הרבה מאוד הוצאות שצפויות לו בדרך.

עזרה מקצועית

ברור כשמש שכל אדם שרוצה להשקיע בנדל\"ן במלונות באילת, בין אם הוא רוצה לעשות את זה באופן עצמאי כלומר ללא שותפים ובין אם הוא רוצה לעשות את זה עם עוד אנשים, חייב ללמוד היטב על הנושא. ללמוד על הנושא זה אומר גם לקחת בחשבון את הסכנות הקשורות לעולם התיירות והרווחים ממנו, שכן אם יש תחום שיכול להיות מושפע מהפוליטיקה, ממזג האוויר ומעוד הרבה מאוד נושאים, זה עולם התיירות. חשוב מאוד להתייעץ לפני שפונים לעשות השקעה כל כך גדולה, כי אי אפשר ככה סתם לקבל החלטות לבד בעולם הנדל\"ן העשיר והמעניין. מעבר לכל אלה ברור שיש גם הרבה מאוד נושאים של בירוקרטיה שיש לתת עליהם את הדעת, שכן לא כל אדם יכול להחליט להקים מלון בכל מקום שהוא רוצה, וצריך לקבל אישורים לכך מהרבה מאוד גורמים באזור.