פסולת אלקטרונית בעידן הנוכחי מהווה כ – 75% מכלל הרעלים ש נמצאים בסביבה ונפלטים בדרך אל התבל. עקב נתונים לאו מבוטלים אלה, עליכם לתת את הדעת ולשמור בעניין טיב הסביבה על ידי מיחזור פסולת אלקטרונית. אם נביט לרגע רק אל מה שמתנהל בכדור הארץ, נגלה ש באירופה עושים מחזור בהיקף של 80% מסך שלל הפסולת והשאיפה היא בעצם, ש כך גם מדינת מדינת ישראל תעשה בהתאם ומפעלים, כ אפילו עסקים יבצעו מיחזור באורח מבוקר ועקבי ולפי חוק. מעל ליתרון המהותי של איכות כדור הארץ, אתם יכולים ע"י אותה הפסולת לעשות שימוש בשנית בחלקים למיניהם מהמוצר וליצור רווחים בהיבטים כלכלים בלתי מבוטלים.

מהי פסולת אלקטרונית וכיצד בעצם מזיקה

 

פסולת אלקטרונית מסוגלת להיות מידי אמצעי דיגיטלי ממנו אתם מחליטים להיפרד, בין במקרה ש זהו מחשב נייד תקול אותו אתם מחליפים בחדש, טלוויזיה ששבקה חיים טרם זמנה או שמא בשל התיישנותה, מצלמת וידאו דיגיטאלית שהתקלקלה ובכלל לא משתלם לתקנה, טלפון סלולארי שעבר זמנו, מדפסות וכדומה. פסולת אלקטרונית מכילה חומרים הרבה ש באופן חד משמעי הינם סכנה של ממש גם לבריאותם של התושבים והן לאיכות כדור הארץ, אלא במידה ש הפסולת נשלחת תהליך מחזור תיקני.

איך עושים מיחזור של פסולת אלקטרונית

 

ישנם מספר מועט של מתקנים בארץ ש בתוכם תוכלו לבצע מיחזור קפדני וראוי. מהרגע בו מגיעה הפסולת האלקטרונית אל המתקן הספציפי בו בחרתם, בעצם עוברת מיון ע"י עובדים במתקןש מפרידים בין על כל המכשירים המתוכננים לפרוק, לבין הפסולת שאינה להשיג לפרוק למשל כמו בטריות.

צוות העובדים המקצועי מפרק את מירב הפסולת ומפריד בקרב שברי הזכוכיות, הכבלים ויתר הפריטים האלקטרונים שבם אפשר לעשות שימוש בשנית, (שלל הפסולת שבה אפשרי להשתמש בשנית נאספת ונלקחת כחומרי גלם ישירות אל התעשייה). עם תום הפירוק מועברת הפסולת האלקטרונית בדרך אל מסוע, שם הינה באמת עוברת פרוצס גריסה לגודל של עד 10 סנטימטרים, בעת ש מצידיו של המסוע עומדים העובדים אשר שולפים ממנו את שלל חלקי הנחושת או לחילופין המעגלים החשמליים. במסוע מותקנים אלקטרומגנטיים, אשר ממגנטים אליהם רק את מרב הפלדה והברזל בסוף, כמעט כל הפסולת עוברת גריסה לכדי אבק, ש אותו מפזרים באופן מבוקר ומקצועי כך כזה שלא יפגע בכדור הארץ.