מיני ברמיני בר- למים זכים טהורים

מיני בר הוא מתקן המספק לכל דיירי הבית מים מטוהרים. טיהור המים נעשה בשיטות שונות, כשכל שיטת טיהור שונה מרעותה אבל מטרתן זהה: להפחית או להעלים לחלוטין חומרים מזהמים המצויים דרך קבע במי השתייה שלנו ולספק מי שתייה איכותיים לכל באי הבית או המשרד.

מתקני מיני בר משתמשים בשיטות שונות לסינון המים. מרבית המתקנים פועלים בעזרת מסננות שהמים העוברים דרכם משאירים את רוב סוגי הלכלוך על גבי המסננות. בין החומרים המזהמים שמסוננים ומנוטרלים נמצא רעלים וחנקנים שונים המגיעים אל מי הברז כתוצאה משימוש בדטרגנטים וחומרי הדברה .

חלק אחר של מתקני מיני בר הם מתקני טיהור באמצעות אוסמוזה הפוכה, שהיא אחת משיטות טיהור המים הנפוצות, היעילות והמקובלות ביותר. כדאי לציין שחלק גדול משיטות הטיהור אינן מבטיחות הפחתה או טיהור מוחלט של המים מאבנית. אחת הבודדות שאכן עושה כן היא שיטת אוסמוזה הפוכה.

מתקני טיהור היו בעבר מסורבלים וגדולים, ותפסו מקום ניכר במטבח או במקום אחר בו הותקנו. גם החיבור שלהם לצנרת המים היה בולט מאד ומתקני הטיהור היו רוויי תקלות. אולם מתקני מיני בר דוגמת אלה הקיימים כיום בשוק מחזיקים בכל יתרון אפשרי: מתקני מיני בר הם קטנים ואינם תופסים מקום ניכר במטבח, החיבור לצנרת המים הוא פשוט, והחלפת המסננות (פילטרים) במתקנים אלה  היא קלה ולא בעייתית.

אבל היתרון החשוב ביותר של מתקני מיני בר מודרניים הוא העובדה שלמרות הגודל הזעיר שלהם, מתקנים אלה מסוגלים לקרר כמות גדולה מאד של מים מחד ומאידך לחמם כמות גדולה לא פחות. גם הטמפרטורות אליהם יכולים להגיע המים הן גבוהות באופן משמעותי ממה שנהוג היה עד אמצע העשור שעבר. מים חמים יכולים להגיע לטמפרטורה של 95 מעלות צלזיוס, כמעט נקודת הרתיחה האולטימטיבית, ובזמן קירור יכולים המים להגיע לטמפרטורה של 3 מעלות צלזיוס, קרוב מאוד לנקודת הקיפאון.

אין ספק כי מתקני מיני בר הם דרך נפלאה ונעימה לעשות מה שאנו חייבים לעשות תמיד – לשמור על הבריאות שלנו.