טרנד מכשירי המיני בר פרץ אל חיינו לפני כעשור. מה שהתחיל כמוצר נוחות עבור עסקים וארגונים ציבוריים או כאמצעי פינוק לאלפיון העליון, הפך עם השנים למוצר הכרחי בכל בית בישראל . מיני בר לבית זה כבר הרבה מעבר לסמל סטאטוס ונוחות אלא גם עניין של בריאות ובטיחות מירביים עבור כל אחד מאיתנו. ישנם סוגים רבים של מתקני שתייה ביתיים וכל אחד יכול למצוא את המכשיר שמתאים לצרכיו ולאופי העיצובי של ביתו.

 

מיני בר לבית קלאסי

מתקן המיני בר הביתי הראשון שיצא לשוק הוא זה בעל מיכל המים המוכר לכולנו. זהו מתקןמיני בר לבית קלאסי הכולל מיכל מים מינרליים גדול תוצרת החברה המספקת אשר מותקן על גבי לוח הבקרה. מדובר במתקן מים מהדגם הפשוט ביותר- אנלוגי בעל שני ברזים בלבד למים חמים וקרים, העיצוב שלו מינימאלי וגם המחיר נוח יחסית. המיני בר הקלאסי אומנם מספק מים באיכות מעולה אבל מראה המיכל הענקי לא תמיד משתלב בצורה הרמונית עם עיצוב המטבח והבית. מיני בר כזה מתאים בעיקר לכאלה שלא מוכנים להתפשר על מי הברז, למרות אפשרויות הסינון של הדגמים החדישים יותר, ואף פופולארי במשרדים ובתי עסקים רבים.

 

מיני בר ביתי – דגמי הדור הבא

עם השנים התחילו לצאת דגמים משודרגים יותר של מתקני מיני בר לבית, הפועלים בשיטה שונה לגמרי. כאן כבר לא מדובר על מיכלי מים, אלא במכשירים הפועלים בעזרת סנן או מטהר שמתחבר ישירות לברז המים הראשי, ומספק מי ברז נקיים וצלולים בלחיצת כפתור. גם מבחינת התפעול והשליטה של מתקני המיני בר הללו חלו שינויים משמעותיים עם הופעתם של המתקנים הדיגיטליים כמה שנים מאוחר יותר, וכעת כבר לא מדובר על שני ברזים בלבד ללא שום אפשרות בחירה. ניתן לכוון את טמפרטורת המים הרצויה, להפעיל טיימר שידאג למים רותחים בדיוק בזמן המתאים, ואף לשלוט על צריכת החשמל של המכשיר.

 

ומבחינת העיצוב? אינספור דגמי מיני בר דיגיטליים בעיצובים מרהיבים ישנם בשוק, החל ממראה הייטקיסטי מתוחכם ועד למראה קלאסי מהודר. המיני בר הפך למוצר שמשתלב בקלות בכל מטבח והפך את חיינו לא רק לבריאים יותר, אלא גם למעוצבים יותר.