משטחי פלסטיקמשטחי פלסטיק: קלות, אמינות, נוחות ואיכות.

סחורות ומטענים, רובם ככולם משונעים על גבי משטחים. לצופה מהחוץ נראים כל המשטחים זהים, אבל הדבר איננו כך כלל וכלל: משטחים יכולים להיות שונים בגודלם ובצורה שלהם וכמו כן הם יכולים להיות עשויים מחומרים שונים. ישנם משטחי עץ, משטחי סיבית, משטחי קרטון ומשטחי פלסטיק. לכל אחד מסוגי המשטחים יש ייעוד משלו ויתרונות הגלומים בו. ואולם משטחי פלסטיק הם סוג המשטחים האיכותי ביותר ויש בו יתרונות רבים. להלן חלק מיתרונותיו של משטח הפלסטיק:


היתרון הראשון של משטחי פלסטיק הוא במשקלם הנמוך, מה שהופך אותם למבוקשים במיוחד בהובלות אוויריות שבהן יש משמעות למשקל. משטחי העץ הם כבדים ומסורבלים יחסית. היתרון השני של משטחי הפלסטיק הוא בעובדה שמזיקים אינם יכולים להסתתר בתוכם. כאן המקום לציין כי החל משנת 2009 מונעות מדינות האיחוד האירופי כניסת משטחי עץ שלא יוצרו באירופה. המשמעות מבחינת יצואנים ישראלים היא כזאת: או שהם ייבאו משטחי עץ מאירופה על מנת להניח עליהם את המוצרים המיועדים לייצא או שישתמשו במשטחי פלסטיק שמבחינת מדינות אירופה אין עליהם מגבלות. יתרון נוסף של משטחי פלסטיק נובע מעצם המבנה שלהם, המאפשר למלגזה להגיע אליהם בכל זווית אפשרית, מה שמקל מאד על תהליך ההעמסה והפריקה של משטחים ודורש הרבה פחות תמרונים של המלגזה.


כשמובילים סחורה בקירור משטחי פלסטיק הם בעדיפות ברורה. הפלסטיק, בניגוד לעץ, הוא מוליך חום וקור מצוין ומאפשר לטמפרטורה בתוך המכולה להגיע גם לסחורה הנמצאת בתחתית המשטח. אין מדובר רק בהובלות בין לאומיות אלא גם בהובלת סחורות מצוננות בתוך הארץ. על פי תקנות משרד הבריאות סחורות מצוננות חייבות להיות מונחות על גבי משטחים, בעדיפות למשטחי פלסטיק.

בנוסף משטחי הפלסטיק הם קלים מאוד לניקוי ולחיטוי בניגוד למשטחי העץ הסופגים וסופחים זוהמה.


היתרון החשוב ביותר של משטחי הפלסטיק הוא העובדה שניתן למחזר אותם שוב ושוב. משטח פלסטיק שניזוק ניתן לגרוס ולייצר ממנו משטח ממוחזר, שמחירו זול יותר בדרך כלל והוא איננו איכותי פחות ממשטח חדש. משטחי פלסטיק הם עדיפים יותר, לכל הדעות.