מי לא זוכר את אותה כוכבות התוכנית המיתולוגית סקס והעיר הגדולה ממריאות בכל פעם מחנות כלבו רצינית, כשבידיהן שקיות נייר ממותגות ונחשקות אפילו יותר. כולנו רצינו שגם על ידינו תהיה תלויה בעיקר שקית נייר כזאת או אחרת כדי שרובם הגדול יתריעו מה רכשנו לאחרונה. מעמדן הרם של שקיות דף הנייר לא מיועדים כמעט בכל מקרה היה לי כך, אלא גם שכיום הן כדלקמן הולכות ומתבצעות נפוצות הרבה בזכות הטרנד העולמי עבור שמירת כדור הארץ מנזקים בלתי הפיכים.

ולאסונות שכאלה גורמות האלופות של מחלקת השקיות בעשורים האחרונים – שקיות הניילון והפלסטיק. לזמן של שנים הלכו ונערמו ברחבי הגלובוס טונות של המרכיב הבלתי מתכלה הזה, עד שארגונים ירוקים החלו להסב אחר תשומת לב היצרנים לסוגיה. בזמן האחרון מתגברת הקריאה להפסקת התפקוד בהן. במקומן מוצעות שקיות נייר בשאר אזורי הגדלים, מכל המינים, בגוונים ססגוניים ועיצובים שונים.

שקיות נייר – תועלות בלבד
אם קרה ש מעדיפים שקיות נייר תורמים לאיכות הסביבה 2 פעמים – פעם אחת בכך שמקטינים אחר ייצור הפלסטיק ההרסני ופעם נוספת כשמשתמשים בחומר משומר, גליון הנייר, ומקטינים אחר כריתת היערות בכדור הארץ, כיוון שנייר, כאמור, עשוי עץ. אל מעבר לתופעה זו, שתי בונוסים ברורים תקבל כל חברה שתעדיף שקיות נייר, היא האמת אפילו תיתפס בדעת הקהל כירוקה וגם תקבל מוצר צריכה בעל מראה מושקע מיוחד. והכי חשוב, כנהוג בעידן הנ"ל, היא האמת האפשרות לנצל אחר שקיות גליון הנייר לפרסום. שקיות נייר הופכות בגיל רגע למשטחי יח"צנות עם הדפסים ססגוניים או מדבקות עם לוגו נקי בכל האיזורים ומעודכן שייחרט בזיכרונו של כל אחד.

שקיות נייר הן פשוטות לעיצוב ונעימות לצורך ואת החפץ או המוצר אפשר, כאמור, להזמין בכל גודל משקיות זעירות לצורכי מתנות זעירות, כגון אריזות שוקולד אם ציוד מאוד יקר, וגם לשקיות נייר מסחריות מיוחד המיועדות לקופסאות נעליים או לחילופין פריטי לבוש גדולים ורבים. העיצוב כשיר לקרות לרוחב או לחילופין לאורך ובכל סוג בר ביצוע, מכיל גוון חום "של פעם אחת" וטקסטורה – מבריקה אם מט, חלקה או לחילופין מחוספסת. אף מבחינת הידיות ניתן לגוון עם חומרי גלם שונים כגון שטח, בד נייר, עור, פלסטיק- שאין בו מספק שהם הרבה מיוחד ידידותיים ונוחים מ ידיות הניילון שנקרעות בקלות.