לוגו לאתר הרים נדל"ן

בניה קלה למגורים – לקנות בית זול ב-30% פחות

מחירי הדיור המאמירים בישראל, עם צפי לעלייה של כ-10% במחירי הדיור גם בשנת 2022, הם חדשות רעות מאוד לזוגות הצעירים המבקשים לבנות או לקנות בית במדינה. בעוד הבעיה היא היצע נמוך מול ביקוש גבוה, רבים מחפשים כל דרך להוזיל את העלות של הבנייה עצמה. בניה קלה למגורים עשויה להיות הפתרון.

אין זה סוד כי מחירי הדיור בישראל עולים בעקביות, לפעמים באחוזים דו-ספרתיים, מדי שנה. גם בשנת 2022 המומחים חוזים עלייה של כ-10% במחירי הדיור, ואלו הן כמובן חדשות מאוד רעות לזוגות הצעירים המבקשים לקנות לעצמם בית מגורים ראשון.

למצב הזה יש סיבות רבות: ריכוז הקרקעות שבידי המדינה באמצעות רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), המיסוי הגבוה על דיור ותשומות בניה, וכמובן – ההיצע הנמוך לעומת הביקוש הגבוה, שהוא הסיבה העיקרית לעלייה המשמעותית במחירי הדיור בכל שנה.

בעוד לאזרח מן השורה אין מה לעשות בנוגע להיצע הנמוך, וגם ממשלות ישראל כמעט שאינן יכולות להשפיע על ההיצע, רבים מחפשים פתרונות יצירתיים במטרה להוזיל את העלות של הבנייה עצמה, במטרה להוזיל משמעותית את מחיר הדירה או הבית הרצוי.

מסתבר שיש דרך כזו: בניה קלה למגורים יכולה להוזיל את עלות הבנייה של הבית או הדירה בעד כ-30%!

כלי להוזלת עלות הבנייה עצמה

פתרונות של בניה קלה למגורים כוללים שימוש בחומרי גלם קלים וזולים יותר, או בטכניקות בנייה אלטרנטיביות לבנייה המסורתית, כגון בניית מבנים מוכנים מראש, בניית מבנים יבילים ועוד. בנייה קלה למגורים היא גם בדרך כלל מהירה הרבה יותר מבנייה מסורתית, בשל הרכיבים המוכנים מראש של הבית או הדירה הנבנים, המיועדים להרכבה בלבד ולא לבנייה מן היסוד.

בניה קלה באופן כללי הינה לא רק מהירה יותר מבנייה מסורתית, אלא גם בעלת איכות משתפרת עד כדי איכות גבוהה של בנייה, לרבות שיפור ניכר בשנים האחרונות של איכות הבידוד מפני קור וחום, שהיו פעם בעיות ידועות של פתרונות בניה קלה למגורים בעבר.

השילוב של בניה מהירה וזולה ביחד עם חומרי גלם איכותיים יותר שוק הולך וגדל בכל רחבי העולם, וכמובן בישראל, עבור בנייה מסוג זה, שכן גם כך הליכי תכנון ובנייה בישראל הינם ארוכים מדי, ולקיצור משך הבנייה יש משמעות בהדבקת פערי הביקוש וההיצע הגדולים של שוק הבנייה למגורים בישראל.

מאמרים נוספים:

בניה מהירה וזולה

בניה מהירה של מבנים למגורים, וגם עבור נדל"ן מסחרי, הם צו השעה מבחינת משק הבנייה בישראל. בעוד הממשלה לא יודעת באופן יזום ליצור עלייה בהיצע, עליה לזרז את האישורים הניתנים לבניה מהירה באמצעות טכניקות של בניה קלה למגורים ולמסחר, כדי לנסות להדביק את פערי הביקוש ולהביא לפחות להתייצבות במחירי הדיור, אם לא להורדתם ממש.

יותר ויותר זוגות צעירים וגם יזמים פונים אל האלטרנטיבה הזו, של ייבוא והרכבת מבנים מוכנים, או טכניקות של בנייה קלה עם חומרי גלם יקרים פחות כמו אלומיניום ועץ, במקום רכיבי הבטון והפלדה הנהוגים לשימוש בבנייה המסורתית של בתים, דירות ונדל"ן מסחרי.

הטכניקות וחומרי הגלם הללו, יחד עם התפתחות הטכנולוגית המדהימה בענף, מבטיחות לנו פריצות דרך חשובות גם בעתיד הנראה לעין – כמו למשל חזון של הדפסת מבנים של בניה קלה למגורים באמצעות מדפסות תלת-מימד וטכניקות עתידניות נוספות.

נדל"ן מסחרי בבנייה קלה

לצד הביקוש הרב לבנייה עבור מגורים, ישנה גם התפתחות כלכלית חזקה הדורשת פתרונות בנייה מהירה של נדל"ן מסחרי. ככל שענף הבנייה הישראלי והעולמי עובר לבנייה קלה ומהירה, כך גם נראה יותר ויותר פרויקטים של בנייה מסחרית בטכניקות של בניה קלה.

אנו כבר רואים זאת לא מעט בענף התיירות, עם בניית צימרים ואפילו בתי הארחה שלמים באמצעות בניה קלה; ככל שתשתכלל טכנולוגיית הבנייה, כך נראה את היישום שלה גם בבנייה מסחרית של מרכזים מסחריים שונים ובנייני משרדים.

 

נושאים:
ימים
שעות
דקות
שניות

hurry up

15% OFF

On All Tickets

Don't hesitate and buy tickets today – All tickets are at a special price until 15.08.2021. Hope to see you there :)