לוגו לאתר הרים נדל"ן

 מסחר במניות והלוואה למימון ההשקעה הראשונית

מסחר במניות והלוואה למימון ההשקעה הראשונית – סחר במניות יכול להיות מסוכן, אם אתם לא יודעים מה אתם עושים. מצד שני, בעזרת מומחים, ניתן למזער את הסיכון ולהרוויח סכומים נאים בקביעות באמצעות מסחר במניות. איך משיגים את הסכום הראשוני עבור פעילות בשוקהמניות? אפשר לקחת הלוואה, באופן זהיר ואחראי כמובן


רבים מחפשים הכנסה פאסיבית, על מנת להשלים את הכנסתם העיקרית או אפילו להחליף אותה, על מנת לעזוב את עבודתם הקבועה וליהנות מחופש כלכלי. 


בעולם של היום, כאשר המושג "קביעות בעבודה" הולך ונעלם ואיתו נעלם גם הביטחון התעסוקתי, רובנו מבינים כי קריירה של עשרות שנים במקום עבודה אחד היא עולם הולך ונעשה נדיר יותר ויותר.


במקביל, מקורות הכנסה שפעם לא היו קיימים או לא היו נגישים לציבור הרחב, הפכו לנגישים מאוד, בזכות זרימת המידע האדירה והחיבור למקורות אלו שנעשה דרך האינטרנט. 


האינטרנט לא רק ביטל מרחקים גיאוגרפיים, אלא גם צמצם פערי ידע ומידע, ומנגיש עבור רבים את היכולת להתפרנס מחוץ למשוואה הישנה לפיה זמן שווה כסף.


הקונספט של החלפת זמן עבודה בכסף מגביל מאוד את החופש הכלכלי של האדם; בהינתן שלאדם הממוצע יש גם חיים מחוץ לעבודתו, כמו גם שעות שינה הכרחיות התופסות שליש מחייו (!!!), היכולת שלו להמיר את הזמן שלו בכסף ולהתעשר מכך שואפת לאפס, ברוב המקרים לפחות.


לכן, דווקא בעידן האינטרנט, מחפשים אנשים כל העת דרכים להרוויח כסף שלא באמצעות החלפת הזמן שלהם בתמורה לתעריף שעתי או גלובלי-חודשי. אחת הדרכים הללו, שהפכו לפופולריות בשנים האחרונות בזכות האינטרנט, הינה השקעות במסחר במניות.

מסחר במניות והלוואה


מסחר במניות הינו פעילות של קנייה או מכירת ניירות ערך בבורסה לניירות ערך, מתוך מטרה לעשות רווח על ההפרש בין מחירי הקנייה למחירי המכירה, בהתאם לשינוי בשערי אותם ניירות ערך הנסחרים בבורסה.

באופן טבעי, סחר במניות הינו בלתי צפוי ובעל סיכון גבוה גם להפסדים כספיים, במיוחד עבור אלו שלא מיומנים ולא יודעים מה הם עושים. 


יש המתייחסים לבורסה לניירות ערך כאל קזינו, בו למעשה מהמרים על מניות ומנסים להרוויח ממכירתן או קנייתן ברגע נתון, מתוך הערכה מסויימת על עלייתן או נפילתן בעתיד הנראה לעין.


כמובן, שישנם גם מקצוענים בתחום הסחר במניות, היודעים לזהות תבניות וטרנדים, המגבירים את סיכויי הרווח ומקטינים את סיכויי ההפסד הכספי העלול להיות כרוך בפעילות בבורסה לניירות ערך.


עד לפני כמה שנים, סחר במניות היה "מגרש המשחקים" של העשירים, שהעסיקו מומחי מסחר במניות או עסקו בכך בעצמם. כיום, עם התפשטות האינטרנט וריבוי החברות המציעות מסחר ישיר במניות לכל אחד, רבים מנסים את מזלם בתחום זה.


באופן טבעי, יש צורך בהון כלשהו כדי להתחיל במסחר במניות באופן רציני; אלו המבקשים לעשות זאת, ראשית פועלים למקסם את ההון העצמי שלהם, אולם הוא לא תמיד מספיק עבור הון התחלתי רציני למסחר בבורסה.


לכן במקרים כאלו הם לוקחים הלוואה לשם כך, על מנת לממן את ההון הראשוני עבור ניסיונם בסחר במניות. מסחר במניות והלוואה הינו שילוב שיש בו אלמנט של סיכון כספי, ולכן מומלץ לנקוט משנה זהירות על פי הכללים שיפורטו בהמשך.


מאמרים נוספים:כללים ללקיחת הלוואה עבור פעילות בבורסה


לקיחת הלוואה, כמו כל נטילת אשראי, בדרך כלל נעשית כנגד הכנסות קיימות או עתידיות. במקרה של סחר במניות, לא רק שזו לא הכנסה מובטחת, אלא שיש בעיסוק זה סיכון לא קטן של הפסד כספי. לכן גורמי מימון לא ששים להלוות כספים עבור פעילות של מסחר בבורסה לניירות ערך.


בעת לקיחת הלוואה עבור השקעות בבורסה, יש כאמור למקסם הון עצמי ואף למנף אותו עבור ההלוואה המיועדת. שנית, חשוב להתאים את ההלוואה לגובה ההכנסות הקיימות, ולא לנסות להתאים אותה לצפי או לשאיפת הרווח מהסחר במניות עצמו, שאינו מהווה הכנסה בטוחה.


שלישית, יש להציב מטרות ריאליות עבור מסחר בבורסה, כשהראשונה שבהן – החזרת ההון העצמי וההלוואה שהושקעו, משיכתם מהר ככל האפשר מחשבון ההשקעות, והשבת ההלוואה לגורם המימון, 


אפילו במחיר של עמלת פירעון מוקדם של ההלוואה. אם מטרה ראשונית זו תושג, כל יתר המסחר במניות שתעשו בהמשך, יהיה למעשה רק על כסף שכבר הרווחתם ממנו, ולא מהכסף הראשוני אותו החזרתם לרשותכם.


והכי חשוב: יש להיעזר בסוחרי מניות מנוסים ומקצועיים על מנת לתכנן בזהירות ובאופן שמרני את פעילותכם הראשונית בבורסה לניירות ערך, על מנת למזער סיכונים ולהתקדם בזהירות אל עבר יעדכם הנכסף.

נושאים:
ימים
שעות
דקות
שניות

hurry up

15% OFF

On All Tickets

Don't hesitate and buy tickets today – All tickets are at a special price until 15.08.2021. Hope to see you there :)